בשורה חשובה לעיר

בשורה ענקית לעיר: מגדל אשפוז בן 7 קומות ייבנה באשדוד, ויתווספו לביה״ח 300 מיטות חדשות

ראש העיר לסרי; "המרכז הרפואי שלנו מתרחב: 300 מיטות ועוד מחלקות אשפוז עד שנת 2028"

ראש העיר ד"ר לסרי בהודעה המשמחת לציבור: "אחרי שנלחמתי על הקמת בית חולים באשדוד, אני שמח לבשר שגם המאמץ המשותף להרחבתו, יחד עם הנהלת ביה״ח, מניב פירות, וב-1.4 יחלו העבודות הבניה של מגדל האישפוז החדש, בעלות מוערכת של כמיליארד שקל".

ראש העיר לסרי שיתף על המאבק החשוב עבור תושבי העיר: "מדובר במאבק, אליו יצאנו לפני למעלה משלוש שנים, להכפלת מספר המיטות בביה״ח אסותא אשדוד. תחילה, תחת שר הבריאות יולי אדלשטיין חברי לתנועת הליכוד, קיבלנו הכרה ואישור של משרד הבריאות לתוספת תקינה של 300 מיטות חדשות. בחלק השני של המאבק דרשנו את השתתפות המדינה בעלות מחצית הבניה (חצי מליארד₪ מול חצי מליארד₪ של קופ״ח מכבי, חברת האם של אסותא אשדוד). בשלב זה אף השגנו את הבטחתו הפומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנובמבר 2022, להשתתפות המדינה במחצית הסכום".

עוד  הוסיף ראש העיר: "בעצה אחת עם הנהלת אסותא, וכדי לקצר לו״ז לבניית מגדל האישפוז החדש, יצאנו לדרך לתכנון והוצאת היתר בליווי אישי שלי מול ההנדסה בעירייה, כפי שנהגתי לאורך כל מהלך בנייתו של ביה״ח.

היום אני שמח לראות שההחלטה הזו הוכיחה את עצמה, ויחד עם הנהלת אסותא וצוות הפיתוח של ביה״ח הגענו להוצאת היתר למגדל האשפוז החדש שבנייתו תחל כאמור בקרוב.

במגדל החדש תהיינה שתי קומות תת קרקעיות שיכללו בעת שגרה 170 מקומות חנייה כל אחת, שיהפכו בעת חירום למחלקת אשפוז עם 300 מיטות, שלמעשה יכפילו את גודלו של בית החולים הקיים!

זהו רגע היסטורי ומשנה חיים שאת חשיבותו ראינו ואנחנו רואים כעת במלחמת חרבות בברזל, שבה מתבטאת יתרונה של אשדוד כעיר עם בית חולים משלה. כך כולנו זוכים לשירותי בריאות מקיפים מהטובים ביותר בישראל, וזאת בזכות צוותים רפואיים מצוינים שזו הזדמנות נוספת להודות להם על עבודתם המקצועית.

אני מודה ליו״ר אסותא אשדוד רן סער, ליו״ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ׳ שוקי שמר, על השותפות האמיצה בחזון הרחבת ביה״ח, ולעושים במלאכה היומיומיות והמגשימים של החזון מנכ״ל אסותא אשדו דר׳ ארז בירנבוים וצוותי התכנון והפיתוח של ביה״ח, וכמובן לצוותי ההנדסה בעיריה בראשות מהנדס העיר רולנדו רייטר. יישר כח גדול, ברכות ותודות בשם תושבי אשדוד!

כעת, נמשיך לשלב הבא במאבק – להשגת מחצית המימון מהמדינה כפי שהתחייב ראש הממשלה. איחולי בריאות טובה לכולנו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך