הפורים הזה מחבקים את המשפחות השכולות: פרוייקט מיוחד לחלוקת משלוחי מנות בכל רחבי הארץ

חג הפורים המתקרב יתקיים השנה באווירה אחרת ומורכבת, כשעבור מאות משפחות של חללי צה"ל שהתווספו השנה למעגל השכול הוא יהיה קשה במיוחד. החג שמזוהה יותר מכל עם מסיבות, חגיגות ושמחה גדולה יהיה שזור באבל וכאב בבתים רבים שהבשורה הקשה התדפקה על דלתם יחד עם געגוע וגאווה לאומית על הנופלים בחודשי הלחימה הארוכים מאז שמחת תורה ב- 7.10.

פרוייקט מיוחד של עמותת "אור למשפחות" ביחד עם תנועת בני עקיבא, לא שוכח את המשפחות ואת עוצמתן גם כאשר כולנו נחגוג את ימי הפורים. בימים אלו ועד לחג הפורים מגיעים חניכי התנועה בכל רחבי הארץ לבתיהם של כ-2000 משפחות שכולות של חללי צה"ל בכל רחבי הארץ ויעניקו להם משלוח מנות מיוחד. את כל מארזי משלוחי המנות התגייסו לארוז עובדי חברת שטראוס שתרמה את המוצרים.

בין המשפחות, כאמור, גם מאות משפחות של חללי המלחמה הקשה שעדיין נמשכת בחזיתות השונות. זאת, גם מתוך מטרה להרבות אחדות וחיבור בחברה הישראלית ולהצדיע לאלו שהקריבו את היקר להם מכל עבור עם ישראל והמולדת.

במסגרת המבצע, עמותת "אור למשפחות" העבירה לתנועה את משלוחי המנות ורשימת המשפחות, כאשר החניכים שובצו לחלוקה בבתי המשפחות ביישובים ובערים ברחבי הארץ. החניכים יוצרים קשר עם המשפחות, לומדים על סיפור חייהם של הנופלים ושומעים מקרוב על סיפורי הגבורה של ילדיהם בשיחה עם בני המשפחה. החניכים כותבים מכתב אישי למשפחות, כאשר במקרים רבים הקשר בין המשפחות לחניכים נמשך גם לאורך השנה כולה. במבצע שותפים כלל חברי תנועת בני עקיבא, בין היתר גם צוותי נחשון והדרכה , פעילים, חברי אגף הגשמה ותנועת הבוגרים.

מזכ"ל בני עקיבא יגאל קליין: "לקראת פורים השנה ובהמשך למסורת בשנים האחרונות חברי התנועה הולכים לפגוש את עוצמתן של המשפחות השכולות . השנה בכאב עמוק יותר ובהוקרה אינסופית למשפחות האצילות הרבות מידי שנוספו לצערנו לרשימת המשפחות השכולות. לקראת חג פורים, הפעם הדפיקה בדלת תהיה דפיקה של חיבור אחדות ואחווה. חברי התנועה שיגיעו לבתים עם משלוחי המנות מבטאים את ההוקרה על הנתינה של אלו שבזכותם אנו ממשיכים לבנות ולפרוח בארץ הזו. כמו בימי הפורים ההם כך השנה אנו יודעים בוודאות עם ישראל חי."

יו״ר ומייסדת עמותת אור למשפחות עירית אורן גונדרס: "כבכל שנה אנו לא שוכחים את המשפחות השכולות היקרות שלנו. השנה תוך כאב עמוק ולב דואב הצטרפו לעמותה משפחות הנופלים מחרבות ברזל. ביחד עם משלוחי המנות שיגיעו באהבה גדולה בעזרת חניכי בני עקיבא האהובים, אנו שולחים חיבוק ענק ומסר למשפחות הנופלים: אנחנו איתכם, בוחרים בחיים, מעכשיו ולתמיד. מי יתן שתהיה לנו כבר אורה ושמחה״

קרדיט: בני עקיבא

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך