בשורה לתושבי אשדוד והסביבה: מלר"ד מאוחדת נפתח בעיר

מאוחדת פתחה מחלקה לרפואה דחופה שיעניק לתושבי אשדוד והסביבה שירותי רפואה דחופה בשעות הערב בהן המרפאות סגורות, בימי שישי וערבי חג, בשבתות וחגים מיטל בן חמו מנהלת המלר"ד באשדוד: "תושבי אשדוד והסביבה, יוכלו מהיום לקבל מענה מקצועי ומהיר למקרים רפואיים דחופים תחת המטריה של קופת החולים"

שלא תצטרכו, אבל טוב שתדעו. באשדוד, ברחוב קרן היסוד 8, נפתחה מחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) של קופת חולים מאוחדת.

המלר"ד שנפתח לפני כשבועיים, במרכז הרפואי באשדוד, מעניק מגוון רחב של שירותי רפואה דחופה ללקוחות מאוחדת באשדוד ובערים הסמוכות, ובכך יסייע להפחתת העומסים הכבדים על חדרי המיון, לצד קבלת מענה רפואי מקצועי, מהיר, זמין וקרוב לבית, לרבות קבלת אבחון, ביצוע בדיקות, טיפול רפואי והמשך הנחיות לטיפול על ידי מיטב הרופאים המומחים. השירות ניתן בשעות הערב כשהמרפאות סגורות (19:30-23:00), בימי שישי וערבי חג, בשבתות וחגים.

המלר"ד מטפל במגוון מקרים רפואיים דחופים, בהם: פציעות קלות, פגיעות בגפיים, כוויות וחתכים, מחלות שהוחמרו וכאבים חריגים. כמו כן, ניתן לבצע במקום גם צילומי רנטגן ובדיקות מעבדה, על מנת להשלים את תהליך האבחון. בעת שחרור המבוטח מהמלר"ד הוא יוצא כאשר המשך הטיפול ברור לו ומתואם והרצף הטיפולי נשמר. כלומר, הוא משוחרר כשנקבע לו תור לרופא מומחה או להמשך טיפול או מעקב במרפאה או במסגרת רפואית אחרת בהתאם לצורך הרפואי. בין אם מדובר ברפואה פנימית, ילדים, כירורגיה, אורתופדיה או רפואה דחופה, מה שמייחד את המלר"ד הוא שכל הרופאים בו הם מומחים בתחומם, ולא מתמחים.

"המלר"ד מעניק טיפול מקצועי ומהיר על ידי צוותי רפואה ייעודיים ובהם רופאים מומחים", מסביר אורי אטון, ראש אגף שירות במאוחדת, "מסע המטופל במלר"ד כולל קליטה וביצוע מיון ראשוני, ביצוע בדיקות מעבדה, אבחנה וטיפול. זמן השהייה הממוצע של כל מטופל לא יעלה על שעה ותכנון מסע המטופל והמקצועיות של הרופאים מאפשרים לנו לתת מענה רפואי מדויק ולקבל את ההחלטות הרפואיות הנכונות ביותר. הטיפול במוקד לרפואה דחופה מהווה חלק מהרצף הטיפולי שלנו ומאפשר מעקב מתמשך אחר המטופל".

המרכז לרפואה דחופה של מאוחדת באשדוד מצטרף ל-3 מלר"דים נוספים של הקופה שפועלים בתל אביב, חדרה ומלר"ד בירושלים שהחל לפעול לפני כשנה, ומאז הספיק לטפל בעשרות אלפי אנשים שהיו זקוקים לטיפול רפואי דחוף.

מיטל בן חמו מנהלת המלר"ד באשדוד: "מדובר בבשורה משמעותית לתושבי אשדוד והסביבה, שיוכלו מהיום לקבל מענה מקצועי ומהיר למקרים רפואיים דחופים תחת המטריה של קופת החולים ועם אותם הצוותים הרפואיים המוכרים להם כשכל הרשמים הרפואיים מלווים את המטופלים בתיק הרפואי. המחלקה מציעה שירותים לרפואה דחופה הכוללים צוות סיעוד עם אחים ואחיות ובדיקות מעבדה וכן רופאים מומחים במגוון קטגוריות כגון רופא פנימאי, אורתופדיה, רפואת ילדים ומכון הדימות וכל זאת מבלי שיצטרכו להמתין במשך שעות ארוכות או לבלות את הלילה בחדר המיון. מאז פתיחתו, הספיק המלר"ד לטפל ולהעניק שירותים רפואיים לאירועים חריגים, וההיענות של תושבי אשדוד והישובים הסמוכים מדהימה. כבר בשבוע הראשון לפעילות הספקנו למנוע ניתוח חירום אצל ילד שהגיע עקב זיהום ברגל בזכות בדיקה ואבחנה מדויקת של רופא הילדים במלר"ד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך