לתוך הלילה: במרכז "אור מנחם" חגגו את חג הגאולה יט' כסלו

פעילות לילדים, התוועדות שירה וריקודים וזכרונות מהרבי עם למעלה מאלף משתתפים עם התוועדות עד לשעות לתוך הלילה, דברי שבח וההערכה מיו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן

במרכז "אור מנחם" חגגו את חג הגאולה יט' כסלו תחת הכותרת "צמאה לך נפשי" בשמחה גדולה ובאופן של "הקהל" במופע אומנותי והתוועדות עד לשעות לתוך הלילה.

החגיגות לכבודו של אדמו"ר הזקן בעל התניא, נפרשו על מס' ימים, כאשר מאות ילדים יחד עם הוריהם חוו חגיגה יהודית מרגשת ועוצמתית חובקת מגזרים, מאות ילדים אמרו פסוקים, שמעו סיפור ובהמשך זכו הילדים לשעת הנאה בהצגה מרתקת עם אהוב הילדים שלומקה והילדים שהציג והעביר את המסר לילדים על חשיבות של מילה טובה והסתכלות חיובית.

לקראת הערב, זרם הבאים לא פסק, כאשר מאות רבים של אנשים ונשים מילאו את האולם הגדול לכבוד חג הגאולה כשאת פניהם מקבל בדברי ברכה וברכת 'א גוט יום טוב' הרב מנחם עמאר יו"ר מרכז "אור מנחם" תוך כדי שהיטיב להסביר להמוני החוגגים את משמעות יום גדול זה הנקרא ראש השנה לחסידות.

בין לבין הוקרנו על גבי המסך קטעים נבחרים מחייו של הרבי וכן על הפעילות המבורכת של מרכז "אור מנחם" ו"מאורות" המהווה המרכז החווייתי לסיפור היהודי.

לאחר שתיית "לחיים" וסעודת מצווה פצחו בריקודים בליווי מופע מוסיקלי של התזמורת המיוחדת. במהלך הערב כל משתתף זכה לקבל כשי את הספר "תניא" בהדפסה מיוחדת של מרכז "אור מנחם".

את הערב פתח המנחה ר' שלומי פרץ בקריאת פרק תהילים לזכות החיילים, ובמכתב של הרבי לבאי ההתוועדות.

דמעות של התרגשות כאשר שיתף הרב יוסף כהן סבח, הרב של אוגדת עזה, על הפעילות העניפה בעזה בקרב החיילים, מאות הנחות תפילין, אלפי ציציות, קידוש הבדלה אוכל כשר וכו'.

הוא שיתף על הקדושה והאמונה היוקדת של החיילים שלנו הי"ו ויצליח דרכם. הוא סיפר על החייל הקדוש יששכר נתן הי"ד ועל המסירות נפש שלו בכל רגע במלחמה.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, הביע את התרגשותו יחד עם שמחתו לנוכח הציבור הרחב והמגוון שהגיע לשמוח ביום חג זה. בדבריו, ציין כי המגדלור הענק של מרכז "אור מנחם" מאיר לכל האזור כולו מתוך הארת פנים מיוחדת למבוגרים ולילדי ישראל שאני אישית מעיד על כך על משפחות שמגיעים ומשתתפים כאן בשיעורי התורה, זה עבודת קודש של הרב מנחם עמאר עם רעיתו הרבנית תחי' שהיא גם חברת מועצה דתית ושותפה לכל חיזוק והרחבת גבולות הקדושה והטהרה בעיר, וסיים כדי להיות מחובר ומשותף לבעל התניא זה ע"י הקשר למקום הנפלא הזה להשתתף בשיעורי התורה ולקחת בפעילויות הברוכות הנעשים כאן, חג שמח לכולם.

הציבור הרב המחובר למגדלור הענק של מרכז "אור מנחם" קיבל על עצמו להיות פנסי אור בהשתתפות בשיעורים, בפעילויות הברוכות ובהפצת האור.

בשלב זה שרו ונגנו את הניגון המפורסם פָּדָה בְשָׁלוֹם נַפְשִׁי… וַאֲנִי אֶבְטַח בָּךְ, כפי שידוע שמילים אלו שבתהילים קרא בעת ששוחרר מהמאסר, כשהגיעו למילים וַאֲנִי אֶבְטַח בָּךְ, השמחה הרקיעה שחקים והמשתתפים קמו ממקומותיהם ופצחו בשירה ובריקודים.

הערב ננעל בשעות הקטנות של הלילה מתוך ניגוני נשמה והאדמו"ר הזקן מתוך שיר שבח והודיה להקב"ה על הניסים שנעשו ושיעשו לעם ישראל ובפרט בחודש כסלו עם התקרבותם של ימי החנוכה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך