יוזמה ברוכה: לילה סגול למען אוכלוסיות מיוחדות

היום, 3 בדצמבר, חל היום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. במקומות רבים בעולם מציינים יום זה בהארת מבנים באור סגול, במטרה להעלות את המודעות לאוכלוסייה זו. גם אשדוד משתתפת בקמפיין ותאיר את כיכר המפרשים ועין השמש באור סגול

הארת מבני ציבור, כיכרות ומונומנטים עירוניים הפכה זה מכבר לחלק מקמפיינים שנועדו לעורר את תשומת הלב או להגביר מודעות לנושאים מסוימים. האור הסגול שיציף את כיכר המפרשים וכיכר עין השמש, נועד להעלות את המודעות לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולשילובם בחברה. ישראל החתומה על אמנות בינלאומיות לשוויון והכרה בזכויות האדם, מחויבת לכל סוגי האוכלוסייה ומצטרפת לקמפיין הארת המבנים בסגול.

תחילתו של מסע ההסברה היה במחאה שהתקיימה לפני כעשור, למען צרכיהם של אוכלוסיות עם מוגבלות וכנגד צעדים כלכליים של הממשלה בבריטניה. את המחאה ליווה הצבע הסגול שהתנוסס בזמן המחאה ומאז הוא מלווה את היום הבינלאומי כצבע המדד הבריטי, המסמל את כוח הקנייה של אנשים עם מוגבלויות(purple pound) , ובשנים האחרונות התפתחה בכל העולם מסורת של הדלקת מבני ציבור ובניינים מיוחדים בצבע הסגול שהתקבע והפך לצבע של הקהילה.

השנה, למרות המלחמה שנכפתה עלינו בדרום, רשויות מקומיות בכל הארץ יאירו מבני ציבור ומונומנטים עירוניים בצבע סגול ויתרמו את חלקם להעלאת המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות בקרב הציבור הישראלי. האור הסגול נועד להזכיר לכולם שאנשים עם מוגבלויות ראויים לשוויון, לכבוד, לשילוב בחברה, לקבלת השונות שבהם, להדגשת החוזקות שלהם ולהוקרת ההישגים שהשיגו.

זה שנים שאשדוד מקדמת תכניות שנועדו לסייע לאוכלוסיות המיוחדות ובמיוחד בתחום ההנגשה כדוגמת ההשקעות בתשתיות ההנגשה ברחבי העיר ופעילות מונגשת בפארקים ובגנים כדוגמת פארק אשדוד ים המונגש באופן מלא ומאפשר פעילות קבועה באמצעות מתקנים מונגשים. כמו כן, נעשות פעולות חינוכיות בבתי הספר ופעילות הסברתית בארגונים ובמסגרות תעסוקה.

אז אם ראיתם את הכיכר מוארת בסגול, זכרו שזה לכבוד האוכלוסיות המיוחדות והגברת המודעות לצרכיהם המיוחדים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך