עונש כבד

15 שנות מאסר לגולן אביטן בפרשת 512

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עמדת פרקליטות המדינה וגזר על גולן אביטן ענישה מחמירה של 15 שנות מאסר בפועל, 3 שנות מאסר על תנאי וכן פיצוי בגובה 125,000 שיחולק בין נפגעי העבירה ומשפחותיהם. כזכור, אביטן הורשע בחודש ספטמבר האחרון בסיוע לרצח בגין מעורבותו בפיגוע הפלילי שאירע בשנת 2003 ברחוב יהודה הלוי בת"א, ובו מצאו את מותם 3 חפים מפשע, וכן בהספקת אמצעים לפיצוץ שאירע בכיכר פלומר באותה השנה.

במהלך שנת 2015 הוגש כנגד אביטן ואחרים כתב אישום במסגרת "פרשה 512", שבמרכזה ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. באוגוסט 2023 הרשיע בית משפט השלום את אביטן בעבירה של בריחה ממשמורת חוקית ושיבוש הליכי משפט, לאחר שבמהלך שנת 2018, בעת שהיה עצור באיזוק אלקטרוני ומצוי תחת פיקוח, נמלט למרוקו. עניינו של הנאשם בתיק הבריחה ממתין לטיעון לעונש ולגזר דין. השופטים גיליה רביד, ירון לוי ושי יניב גזרו כאמור היום את עונשו בתיק העיקרי.

עם קבלת גזר הדין מסרו עורכי הדין ניסים מרום ושרון הר ציון מפרקליטות מחוז תל אביב, כי "הנאשם, שהיה חבר בארגון פשיעה אימתני, סיפק את ערכת ההפעלה למטען שהתפוצץ בשעות היום במקום הומה אדם, רצח 3 חפים מפשע וגרם נזק רב לרכוש, והכל במסגרת סכסוך עברייני. בית המשפט קבע כבר בעבר כי השימוש במטעני חבלה במסגרת סכסוכים אלה הפך כמעט כדי מכת מדינה המצדיקה התייחסות עונשית מחמירה ומרתיעה במיוחד, והעונש שניתן כיום מבטא התייחסות זאת".

בית המשפט עדיין לא גזר את עונשו של אביטן בתיק הבריחה למרוקו ולאחר הטיעונים לעונש שיתקיימו בשבועות הקרובים יפסוק בית המשפט את גזר דינו בנפרד על תיק זה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך