למען בטחון התלמידים

עיריית אשדוד תרכוש 75 מרחבים מוגנים שיוצבו במוסדות החינוך

העירייה השלימה מיפוי של כל מוסדות החינוך בעיר ותיתן מענה מידיי לגנים ובתי ספר שאין בהם מיגון. מדובר במרחבים מוגנים מוסדיים בעלי שטח של 15 מ"ר שיכולים לקלוט יותר אנשים, והם מיוצרים בפיקוח של פיקוד העורף

הערב (יום ד') כונסה במיוחד ועדת הכספים כדי לאשר את התקציב בסך 25 מיליון שקל כדי שאפשר יהיה לצאת במידי למכרז ספקים. זמן ההצבה המוערך מרגע הרכישה: כחודש ימים.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "בצעד החשוב הזה, אנחנו מבקשים לאזן בין התרומה שלנו כעיר גדולה, לרמת החוסן הלאומי הנדרש מאיתנו במצב של שגרת מלחמה, ובין הדאגה שלנו לביטחון הילדים, כך שלכל ילדי העיר תהיה האפשרות להכנס למרחב מוגן תוך 45 שניות, כשהם שוהים במסגרת החינוכית. כדי לקבל מענה מיידי הנחיתי לכנס את וועדת כספים כדי לאשר רכישת המרחבים המוגנים המוסדיים מהתקציב העירוני, ובמקביל נגיש בקשה להחזרים מהמדינה. העירייה פועלת לאורך כל ימי הלחימה כרשות עצמאית גם תקציבית, כדי לתת מענה מיטבי לביטחון התושבים ובמיוחד לילדי העיר ולצוותים החינוכיים".

בעירייה האיצו את התהליך כדי להבטיח עוד יותר את שלומם של כל ילדי העיר, שחזרו בשבועיים האחרונים בהדרגה ללימודים ובאחוזים ניכרים. על פי ההצעה, יירכשו מרחבים מוגנים מוסדיים תקניים ומאושרים הנמצאים בפיקוח פיקוד העורף. חדרים נוספים במוסדות החינוך יעברו שדרוג שיהפוך גם אותם לממוגנים. במנהל החינוך ציינו כי המיפוי הנרחב הוא עוד חלק ממוכנות העיר לשעת חירום, גם אם כעת אנחנו נמצאים במצב של הפוגת אש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך