מלאך

האשדודי שעושה הכל למען החקלאות: "זכות ענקית לשרת את העם שלי"

סטאס תושב העיר לאשדוד אונליין: "כאחד שלא משרת במילואים, לא יכולתי לשבת מהצד לראות את מה שקורה כאן ולא להתנדב לטובת משהו. אני אדם שאוהב אדמה, החלטתי שאני הולך להתנדב בחקלאות, זאת זכות"

לפני כחודש פרצה מלחמת "חרבות ברזל", מלחמה לא פשוטה שבה נרצחו קרוב ל- 1500 ישראלים שבתוכם אזרחים רבים, אנשי כוחות הביטחון וחקלאים תושבי הדרום שלא שרדו את הטבח הנוראי שביצע חמאס.

בתוך כל זה, מדינת ישראל נכנסה לבור כלכלי מאוד גדול גם מבחינת הממשלה וגם עסקים רבים וחשובים דוגמת החקלאות שקיבלה מכה אנושה.

מי שהיו, וגם היום עוזרים לענף החקלאות ומצילים אותו, הם אזרחים טובים שהחליטו לעצור את כל שגרת יומם בכדי לעזור ולהתנדב כמה שיותר. אחד מהם הוא תושב העיר אשדוד, סטאס בן 43, איש משפחה ועובד לפרנסתו באחד מגופי העזרה הגדולים במדינה.

סטאס מספר לאשדוד אונליין: "כאחד שלא משרת במילואים לא יכולתי לשבת מהצד לראות את מה שקורה כאן ולא להתנדב לטובת משהו. אני אדם שאוהב אדמה, החלטתי שאני הולך להתנדב בחקלאות דרך אתר אינטרנט שנקרא "השומר החדש" שם הם נותנים לאנשים מקומות התנדבות בחקלאות ודרכם אני הולך לאיפה שצריכים עזרה. הייתי בשדה של חסה, בקציר ענבים, מלפפונים וחצילים זאת זכות ענקית לשרת את העם שלי".

למה בעצם אין עובדים? בגלל שהחקלאים התילאנדים עזבו את ישראל? 

"זה מה שרוב האנשים חושבים אבל זה לא רק בגלל זה. הם חלק קטן שנמצא בחקלאות, רוב העובדים הם חבר'ה צעירים שבאים לעבוד וקיבלו צו 8 ויש את הערבים הישראלים שלא קיבלו אישורים להיכנס לעבוד בקיצור נוצר מצב שאם אנחנו האזרחים לא נגיע ונעזור הענף פשוט יקרוס וזה יהיה כואב מאוד לנו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך