השעון המיוחד שמציל חיים

קהילת החרשים וכבדי השמיעה באשדוד, מונה כ-600 אנשים *בזמן אזעקה, במיוחד בלילה, יש רבים בינם שלא שומעים את האזעקה * עיריית אשדוד, מחלקת בימים אלה "שעון חכם" שמחובר לאפליקציית פיקוד העורף ומודיע ברטט על אזעקה * גם מבוגרים עם קשיי שמיעה ברשימת המתכוננים לקבל שעון שכזה * יעקב אוליאל מראשי קהילת החרשים וכבדי השמיעה בעיר, שהיה בין הדוחפים לעניין, אומר: "אני רוצה להודות לראש העיר שקשוב לצרכים של קהילת החרשים וכבדי השמיעה וגם לנורית טופז שדוחפת מאחורי הקלעים"

תארו לעצמכם שאתם ישנים שינה עמוקה. בזמן השינה נורה מטח טילים ורקטות על העיר אשדוד, אבל אתם ישנים. הסיבה, אתם פשוט לא שומעים. הרי מדובר בסכנת חיים. זה בדיוק מה שעלול לקרות, ולפעמים גם מתרחש, בקהילת החרשים וכבדי השמיעה בעיר אשדוד. הם לא שומעים את האזעקות. לכן עיריית אשדוד, והעומד בראשה, ד"ר יחיאל לסרי, החלו בחלוקת שעונים חכמים לאוכלוסייה שאינה שומעת או כבדת שמיעה, שעון חכם שמציל חיים.

ראש העיר ביקש מראש המנהל לשירותים חברתיים, רונית צור, לרכוש צמידים חכמים אשר מתריעים בזמן אזעקה. למי מיועד השעון? לכבד שמיעה שחי ללא אדם נוסף ששומע. היתרון הגדול הוא במהלך שעות הלילה, גם בזמן שהנייד מונח בצד ואין אפשרות לקבל התרעות, באמצעות השעון ניתן לקבל את ההתרעה גם בשעות הלילה.

בעיר אשדוד יש כ-600  חרשים וכבדי שמיעה, לכך יש להוסיף חלק מהאוכלוסייה המבוגרת שסובלת מקשיי שמיעה. יעקב אוליאל מי שהקים את קבוצת "דולפיני אשדוד", אלופת אירופה מספר פעמים וישראל כבר עשור, בכדורגל באולמות לחרשים וכבדי שמיעה, הוא מראשי קהילת החרשים וכבדי השמיעה בעיר, וגם היה בין אלה שדחפו לחלקות השעון הכל כך חשוב.

מה שלומך יעקב?

"שלומי בסדר. ליבי עם החטופים, ומשפחותיהם, עם המשפחות השכולות ועם החיילים שלנו שנמצאים בעזה, ומייחל שישובו בשלום".

אתה מסתדר באזעקות?

"לא קל. אני משתדל להיות בקרבת מרחב מוגן, מאחר והוצבתי כעובד חיוני בשעת חירום".

אם אתם לא שומעים את האזעקות, כיצד קהילת החרשים בעיר יודעת שיש אזעקה?

"בזכות צמיד השעון החכם שמחובר לאפליקציה של פיקוד העורף. השעון החכם מקבל התראות ברטט. אז החרשים וכבדי השמיעה יודעים שיש אזעקה באזור שלהם. זה פרויקט שלקחתי על עצמי לדאוג לשעון כזה לקהילת החרשים וכבדי השמיעה בעיר אשדוד".

אז החרשים וכבדי השמיעה באשדוד, יודעים שיש אזעקה באזור שלהם?

"כן בימים האלו מחולקים צמידים לקהילת חרשים וכבדי שמיעה והמטרה שכולם יקבלו. אני רוצה להודות לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שקשוב לצרכים של קהילת חרשים וכבדי שמיעה וגם לנורית טופז שדוחפת מאחורי הקלעים. עם ישראל חי וקיים וביחד ננצח".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך