הערכת מצב

הערייה: נמשיך בגישת החזרת מערכת החינוך לפעילות בהדרגה

לאחר הערכת המצב הערב. בעירייה חידדו עוד: "אזעקה נשמעת רק באיזור בו צפוייה נפילה. זו הסיבה לכך שלעיתים אתם שומעים את האזעקה בצליל חלש, זה אומר שהיא לא מהאזור שלכם".
צילום: ארכיון.

בעירייה החליטו לסכם את הערכת המצב הערב, בראשות ראש העיר, בחידוד מספר נושאים העולים מהשאלות שלכם :

ביטחון:

שעות רבות שלא נשמעה אזעקה באשדוד, והדבר עלול להטעות ולגרום לשאננות. יש לזכור שהאיום הרקטי עדיין קיים ולשמור על עירנות גבוהה.

חינוך:

כפי שאתם נוכחים לדעת, אנחנו מחזירים את מערכת החינוך לפעילות בהדרגה, בזהירות וברגישות למגוון הקולות והדעות בקרב התושבים, והיום כבר הגיעו לבתי הספר תלמיד כיתות ט׳ עד יב׳, בכל מערכת החינוך בעיר, עם שיעור השתתפות גבוה. נמשיך בגישה הזו ונעדכן אתכם בהתאם להתפתחויות.

בהתאם לשאלות שלכם, אנו מבקשים לחדד 2 נושאים מרכזיים:

למה לא שמעתי את האזעקה?

אשדוד מחולקת לאיזורי התראה, אזעקה נשמעת רק באיזור בו צפוייה נפילה. זו הסיבה לכך שלעיתים אתם שומעים את האזעקה בצליל חלש, זה אומר שהיא לא מהאזור שלכם. יחד עם זאת בכל מקרה מומלץ לנהוג על פי הכלל שבמקרה של התלבטות, עדיף להיכנס למיגון. ההתמנגות תחת כללי הכי מוגן שיש, הוכיחה עצמה כמצילת חיים. אנו בודקים באופן שוטף את מערכות האזעקה, וקשובים לכל הערה שלכם בנושא.

מדוע נשארים 10 דקות מהאזעקה במיגון?

ההסבר לכך מורכב משני נימוקים מרכזיים, האחד- כאשר יש מספר מטחים ברצף, וזה קרה במערכה הזו מספר פעמים, האזעקה מופעלת פעם אחת בלבד. ולכן השהייה מבטיחה שאנחנו מוגנים גם אם יש מטח אחרי מטח.

הסבר שני נוגע לנפילת חלקי מיירט מהמפגש עם הטיל. לעיתים מדובר בחלקים גדולים שבשילוב עם מהירות הנפילה שלהם, עלולים להיות קטלניים. בהתאם לגובה הפיצוץ וגודל החלק, גם זמן הגעתו לאדמה.

ראיתם נפל מהמיירט? מתרחקים ומתקשרים למוקד 100 או למוקד 106 בעת אזעקה, נכנסים למיגון העומד לרשותנו שאליו ניתן להגיע תוך 45 שניות, ונשארים בו 10 דק. לילה טוב וש

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך