מה חשוב לדעת על התקנת מרזבים

בכל הנוגע לשמירה על בית מתפקד ומוגן, התקנה נכונה של מרזבים היא הכרחית. למרזבים תפקיד מכריע בהפניית מי הגשמים מהגג ומהיסוד של הבית שלך, מניעת נזק פוטנציאלי ותיקונים יקרים. במדריך מקיף זה, נתעמק בתהליך התקנת המרזבים, תוך הדגשת שיקולים מרכזיים, חומרים ושלבים המעורבים
תמונה: freepik

מדוע חשובה התקנת מרזבים איכותית

לפני שנעמיק בתהליך ההתקנה עם חברת המרכז להתקנת מרזבים, חשוב להבין מדוע השקעה במרזבים איכותיים והתקנה נכונה שלהם היא חיונית. על ידי הפניית מי גשמים ביעילות מהבית שלך, מרזבים יכולים למנוע בעיות שונות, כולל:

 1. נזקי יסוד : אגירת מים מוגזמת סביב היסוד של הבית שלך עלולה להוביל לסדקים, תזוזה וחוסר יציבות מבנית. מרזבים המותקנים כהלכה מבטיחים שהמים יופנו הרחק מהבסיס, תוך שמירה על שלמותו.
 2. הצפה במרתף : מרזבים סתומים או לא מותקנים כהלכה עלולים לגרום לחדירת מים לתוך המרתף שלך, לגרום להצפה ולנזק לחפציך. מרזבים איכותיים מונעים זאת על ידי העברת מים ביעילות מהאזורים הפגיעים של הבית שלך.
 3. נזק לגג : ללא מרזבים פונקציונליים, מי גשמים יכולים להצטבר על הגג שלך, להוביל לדליפות, ריקבון והידרדרות של הרעפים או חומרי הגג. מרזבים המותקנים כהלכה עוזרים להגן על הגג שלך ולהאריך את אורך חייו.
 4. בעיות שחיקה וגינון : כאשר מי גשמים יורדים מהגג שלך ללא מערכות מרזבים מתאימות, הם עלולים לשחוק את האדמה מסביב לביתך ולפגוע בגינון שלך. התקנת מרזבים מבטיחה זרימת מים מבוקרת, מניעת שחיקה ושמירה על המרחבים החיצוניים שלך.

בחירת חומרי המרזב הנכונים

בחירת חומרי המרזב המתאימים היא קריטית לעמידות, אסתטיקה ותחזוקה. הנה כמה אפשרויות פופולריות שכדאי לשקול:

1. מרזבי אלומיניום

מרזבי אלומיניום הם קלים, עמידים בפני חלודה ובמחיר סביר יחסית. הם זמינים בצבעים ובסגנונות שונים, מה שהופך אותם מתאימים לעיצובים אדריכליים שונים. מרזבי אלומיניום דורשים תחזוקה מינימלית ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות בהתקנה נכונה.

2. מרזבי נחושת

מרזבי נחושת ידועים ביופיים ובאורך החיים שלהם. עם הזמן, הם מפתחים פטינה אטרקטיבית המוסיפה קסם מיוחד לבית שלך. בעוד שמרזבי נחושת דורשים התקנה מקצועית בשל דרישות ההלחמה הספציפיות שלהם, הם מציעים עמידות יוצאת דופן ויכולים להחזיק מעמד עשרות שנים.

3. מרזבי ויניל

מרזבי ויניל הם אפשרות חסכונית שקל להתקנה ולתחזוקה. הם קלים, עמידים בפני חלודה ושקעים ומגיעים בצבעים שונים. עם זאת, מרזבי ויניל עשויים שלא להיות עמידים כמו חומרים אחרים, במיוחד באזורים עם תנאי מזג אוויר קיצוניים.

4. מרזבי פלדה

מרזבי פלדה ידועים בחוזקם ובעמידותם. הם יכולים לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים והם פחות מועדים לנזק מסולמות או ענפים שנפלו. עם זאת, מרזבי פלדה עשויים לדרוש תחזוקה שוטפת כדי למנוע חלודה, והם יכולים להיות יקרים יותר מחומרים אחרים.

שקול את הדרישות הספציפיות של הבית, האקלים והתקציב שלך בעת בחירת חומר המרזב הנכון. התייעצות עם איש מקצוע יכולה לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

מדריך שלב אחר שלב להתקנת מרזבים

התקנת מרזבים כרוכה במספר שלבים על מנת להבטיח מערכת תקינה ויעילה. להלן מדריך מפורט שיעזור לך בתהליך:

1. אסוף את הכלים והחומרים הדרושים

לפני שתתחיל, ודא שיש לך את הכלים והחומרים הבאים:

 • מרזבים (נבחרים בהתאם לדרישות שלך)
 • מפלונים ומרפקים
 • קולבי מרזבים וסוגריים
 • מכסי קצה וחתיכות פינות
 • ברגים או מסמרות
 • איטום
 • אקדח מקדחה או מסמרת
 • רָמָה
 • סרט מדידה
 • מסור או גזירי פח
 • סולם וציוד בטיחות

2. לתכנן ולמדוד

התחל ביצירת תוכנית מפורטת עבור מערכת המרזבים שלך. מדוד את אורך קצוות הגג שלך, שים לב לכל פינות, מיקומי מפל, ושיפוע הכרחי לזרימת מים תקינה. שלב זה מבטיח לך לרכוש את הכמות הנכונה של חומרים ולעצב מערכת מרזבים יעילה.

3. הכן את מועצת פאשיה

בדוק והכין את לוח הפאשיה, המשמש כבסיס למרזבים שלך. ודא שהוא נקי מרקבון, נזק או מכשולים. תקן או החלף חלקים פגומים לפני שתמשיך.

4. התקן מתלי מרזבים

חבר את קולבי המרזב או התושבתים לאורך לוח הפשיה במרווחים קבועים, וודא שהם מפולסים ומעוגנים היטב. מתלים אלו יתמכו במשקל המרזבים וישמרו על יישורם הנכון.

5. התקן מפונות ומרפקים

מקם את הנפילות והמרפקים במקומות המתאימים כדי להקל על ניקוז המים. השתמש באיטום וברגים או מסמרות כדי להדק אותם למקומם. ודא שהמפלים מפנים מים מהיסוד של הבית שלך.

6. חתוך וחבר את המרזבים

בעזרת מסור מתכת או גזירי פח, חתכו את המרזבים לאורכים מתאימים בהתאם למידות שלכם. חבר את חלקי המרזב באמצעות מחברים ואיטום. הקפידו על שיפוע קל לכיוון הנפילות כדי לאפשר זרימת מים תקינה.

7. חברו פקקי קצה וחלקים פינתיים

אבטח את מכסי הקצה על כל קטע מרזב כדי למנוע זרימת מים החוצה. התקן חלקים פינתיים בכל פניות או זוויות חדות, תוך הבטחת התאמה הדוקה. יש למרוח איטום כדי להבטיח חיבור אטום למים.

8. בדוק את המערכת

לאחר התקנת המרזבים, בדוק את המערכת על ידי שפיכת מים לתוך המרזבים ותצפית על זרימת המים. בצע את כל ההתאמות הנדרשות כדי להבטיח ניקוז תקין ותקן כל נזילות או אי יישור.

סיכום

התקנה נכונה של מרזבים חיונית לשמירה על תקינות הבית והגנה עליו מפני נזקים אפשריים. על ידי הפניית מי גשמים מהגג ומהיסוד, מרזבים מונעים בעיות כמו נזקי יסוד, הצפה במרתף והתדרדרות הגג. בעת התקנת מרזבים יש לבחור את החומרים המתאימים על פי דרישות עמידות, אסתטיקה ותחזוקה. עקוב אחר המדריך שלב אחר שלב כדי להבטיח תהליך התקנה מוצלח. זכרו, פנייה לסיוע מקצועי יכול לספק ייעוץ מומחה ולהבטיח תוצאות מיטביות. השקיעו בהתקנת מרזבים איכותית כדי לשמור על ביתכם וליהנות משקט נפשי בעונות הגשומות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך