ההתנצלות לא מספיקה

לא מצחיק. המשטרה איתרה 5 קטינים שחשודים שאיימו כרעולי פנים על משפחה

מעשה קונדס - בהמשך לתיעוד בו נצפים 5 צעירים רעולי פנים מחוץ לפארק האתגרים באשדוד, כשהם לכאורה מאיימים על משפחה שיצאה מהמקום - משטרת אשדוד איתרה את זהותם של 5 קטינים שנחקרו הבוקר, התנצלו על מעשיהם ואף רשמו מכתב התנצלות אותו ביקשו להעביר למשפחה. המשטרה החליטה לא לפתוח להם תיק פליליץ
חלק קדמי של ניידת משטרה

במהלך יום שבת האחרון התקבל במוקד המשטרה דיווח ע"י אישה שיצאה יחד עם בני משפחתה ובהם ילדיה הקטנים, מפארק האתגרים באשדוד, כאשר הם הבחינו ב 5 רעולי פנים כשהם לכאורה רצים לעברם ומפחידים אותם, דבר שהוביל לבהלה בקרב המשפחה.

חוקרי תחנת אשדוד פעלו לאורך היומיים האחרונים באופן מאומץ על מנת להתחקות אחר זהותם של רעולי הפנים במטרה להביאם לחקירה בגין מעשיהם.

פעולות החוקרים הובילו לאיתור הקטינים, נערים כבני 15-16, הלומדים בעיר אשדוד ושוהים בפנימייה, והבוקר הם הובאו לחקירת משטרה, במהלכה הסבירו כי היה מדובר במעשה קונדס, ולא הייתה להם כל כוונה לגרום לבהלה למשפחה ולילדים.

החוקרים הסבירו להם את חומרת המעשה, ובעקבות כך הם ביקשו לכתוב מכתב התנצלות שישלח למשפחה. לאור לקיחת האחריות וההתנצלות, הוחלט במשטרה להעביר את התיק בעניינם להליך הסדר מותנה, מתוך כוונה למנוע כל רישום פלילי נגדם, ולהעניק להם הזדמנות שניה.

רפ"ק קרן טולדנו קצינת החקירות והמודיעין במשטרת אשדוד, "מהרגע שבו צפינו בתיעוד, בהחלט ניתן להבין את המשפחה והילדים שנלחצו מאוד מהסיטואציה והסכמנו כי מדובר בהתנהגות בריונית שפוגעת קשות בתחושת הביטחון, בה נראים 5 רעולי פנים שחוסמים לכאורה את דרכם ורצים לעברם. בשלב זה פעלנו בכל הכלים שיש ברשותנו, ולמרות הקושי בזיהוי, הצלחנו לבסוף לאתר את זהותם ולהגיע אליהם. בתחנה פגשנו בבני טובים, שטענו כי היה מדובר במעשה קונדס ולא הייתה להם כל כוונה רעה. לאחר שהתנצלו על מעשיהם, החלטנו לבוא לקראתם ולהמשיך איתם בהליך שלא יכתים אותם ברישום פלילי."

רפ"ק קרן טולדנו, קצינת החקירות והמודיעין במשטרת אשדוד: "מרחב לכיש מוכוון לאפס סובלנות בעבירות אלימות, החל בתגובה מהירה מאוד של השוטרים בשטח במטרה לעצור את החשודים, הבאתם לחקירה, ומיצוי מלוא הראיות על מנת להוביל אותם לדין. ביטחונו ושלומו של הציבור הוא נר לרגלינו, וכל חשוד בעבירות בכלל ובאלימות בפרט, ידע שנגיע אליו בכל עת ובכל מקום."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך