רישיון הנהיגה אבד או נגנב? מעכשיו מדפיסים חדש ישירות מהמחשב או הנייד

מהיום ניתן להדפיס עותק של רישיון הנהיגה באזור האישי הממשלתי, בלי להגיע למשרד הרישוי, בלי לעמוד בתור.

צעד נוסף של השרה רגב לשיפור השירות ולהפחתת יוקר המחיה. מהיום ניתן להדפיס עותק של רישיון הנהיגה שלכם, כרישיון נייר או כ-PDF לשמירה במחשב או בנייד, באזור האישי הממשלתי, בלי להגיע למשרד הרישוי, בלי לעמוד בתור, בלי צורך לזכור את מספר הרישיון ומבלי לשלם אגרת חידוש רישיון.

למי זה לא קרה? איבדתם את רישיון הנהיגה, או שהוא נגנב, או נשכח בכיס המכנסיים שהלכו לכביסה… מהיום, אין צורך להתרוצץ ולשלם אגרות. פשוט נכנסים לאזור האישי ומדפיסים רישיון חדש, בלי לשלם אגרת חידוש רישיון ובלי צורך לזכור את מספר הרישיון!

נזכיר כי בקדנציה הקודמת של השרה רגב בוטלה חובת הצגת רישיון פיזי בעת הנהיגה, מכיוון שהנתונים המעודכנים זמינים אונליין לרשויות, כגון לשוטר בניידת. לפיכך אין צורך להנפיק רישיון פלסטיק חדש, ומספיק לשמור את הנתונים במחשב, בנייד, או ברישיון נייר.

האזור האישי הממשלתי, מאפשר לקבל מידע ולבצע פעולות אונליין במגוון רחב של תחומים הקשורים למשרדי הממשלה השונים – וכעת גם להנפיק העתק רישיון במקום זה שאבד. באזור האישי ניתן גם למצוא את כל המידע הקשור לרישיון, כגון מספר הרישיון, תאריך ההוצאה והתוקף ורשימת דרגות הרישיון – וכן להדפיס עותק של הרישיון, כרישיון נייר או PDF.

לדברי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב: "כמשרד המשרת מיליוני נהגים ובעלי רכב, ואשר משפיע על חייו של כל אזרח בישראל, אנו פועלים בהתמדה לשפר את השירות לאזרח, לפשט ולקצר תהליכים, ולהסיר חסמים בירוקרטיים. היום אני שמחה להכריז על עוד שיפור ענק, אשר יחסוך לאלפי בעלי רישיון את הצורך להגיע למשרד הרישוי כדי להנפיק העתק רישיון. בזכות מאגרי מידע מעודכנים וטכנולוגיות אבטחה מתקדמות, אנו מאפשרים לכם לקבל מגוון רחב של שירותים היישר מהמחשב או הנייד שלכם, בלי להגיע למשרד הרישוי."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך