"משנים את האקלים"

מרכז המדעים קיים השבוע כנס חקר ופתרון בעיות לתלמידי כיתות ט', בדגש על "שינוי אקלים". התלמידים והמורים נהנו מיום מפנק שסיכם את העשייה המשמעותית בתחום החקר המדעי לאורך השנה. מנהלת המרכז: "בחודשים הקרובים נקיים ימי שיא נוספים במרכז. בתי הספר מוזמנים כמובן".
צילום: מרכז המדעים

בכנס "חקר ופתרון בעיות" אשר התקיים במרכז המדעים באשדוד, השתתפו נציגים מ-13 בתי ספר בעיר. הכנס היה חגיגי, מלמד ומשמעותי עבור התלמידים והמורים, ובעיקר חווייתי ומעשיר אשר הותיר טעם של עוד.

הכנס נפתח בברכות מפי הגב' מרים זגורי, הממונה על ההדרכה במחוז דרום שבירכה גם בשם הגב' עדנה כהן, הממונה על הוראת מדע וטכנולוגיה במחוז. לאחר מכן התקיימה תצוגה במבואת אשכול הפיס, של כל עבודות החקר כאשר המורים והתלמידים מסיירים בין התצוגות ומתרשמים מהעבודות.

לאחר ארוחת בוקר בריאה, התלמידים התייצבו ליד עבודותיהם והציגו את עבודות החקר לשיפוט במושבים מקבילים. התלמידים הציגו בדרכים יצירתיות ומגוונות את תהליך החקר שעברו, וניכר כי התלמידים עברו מסע משמעותי.

איילת רביב, מנהלת מרכז מדעים עירוני אשכול פיס אשדוד ומארגנת הכנס, אמרה: "בכנס הפעלנו סדנאות בחירה טכנולוגיים תוך שהתלמידים חוו למידה באמצעות מציאות מדומה, התנסות בתוכנות מידול בתלת מימד והדפסת מודל של הדנ"א, סדנת מייקרים שכללה אתגר תכנון ובניית רכב העתיד.. ועוד. רביב ציינה בגאוה גדולה כי "התלמידים חשבו ובנו דגמים של רכבים המתבססים על אנרגיה ירוקה, במטרה להפחית את הפגיעה בסביבה הנגרמת משימוש בכלי רכב". לסיכום הכנס, כל קבוצה זכתה בתעודת הערכה ושי בית ספרי.

באשכול פיס ובמינהל החינוך בטוחים כי הרעיונות, המיומנויות והעקרונות המדעיים, יסייעו לתלמידים בהמשך הדרך כחלק ממקצוע מוגבר מדעי ובכלל בחייהם הבוגרים. "אני מודה למנהל החינוך, לצוות הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במחוז דרום, למנהלי בתי הספר בעיר לרכזים ולמורי המדעים על שיתוף הפעולה להצלחת כנס חגיגי זה" אומרת רביב ומגלה כי "בחודשים הבאים נקיים במרכז המדעים ימי שיא בנושא מים לקראת הקיץ הקרב".

 

בתי הספר מוזמנים כמובן לקחת חלק בפעילות המדעית והחווייתית המעשירה ולהיות חברים של קבע בקהילת הלומדים של מרכז המדעים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך