גם העירייה מתכוננת לפסח

חמישה ימים לערב החג: נאספו 158 טון אשפה יותר מהשנה שעברה

5 ימים לערב החג: נאספו 158 טון אשפה יותר. בעירייה מציינים כי רמת המודעות הגבוהה מובילה ליותר פניות מצד תושבים, שמבקשים לאסוף פריטים שאינם נכנסים בפחים הרגילים.
צילומים: עיריית אשדוד.

המנופים, הרכבים הירוקים בתוך השכונות, רכבי השטיפה, מכונות הטיאוט, פועלים בתקופה האחרונה בצורה אינטנסיבית ומייצרים תחושה טובה בקרב התושבים. יחד עם עובדי ועובדות העירייה, מתנהל קונצרט ניקיון של ממש גם בפארקים, בשדרות ובכל המרחב ציבורי.

ההכנות לחג ממשיכות להתנהל כמו מבצע צבאי וכוללות מעקב יומי באמצעים טכנולוגיים ודיווחי תושבים. על פי דוחות אגף התפעול, נכון להיום (שישי) פונתה 3,103 טון אשפה וישנה עלייה משמעותית בפינוי אשפה לעומת אותו פרק זמן אשתקד שהיה 2,945 טון (הפרש של 158 טון אשפה).

בעירייה מבהירים כי הוכנו תכניות עבודה מסודרות ומפורטות לפרטי פרטים במטרה לתת מענה לתושבים ובכך להיערך לכניסת לחג עם מענה אולטימטיבי בחג הפסח ובחול המועד.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "תגברנו את צי הניקיון העירוני כדי לתת מענה לכל רחבי העיר, ולהכין את אשדוד לחג הפסח ולחול המועד, שבו יתקיימו פסטיבלים תחת כיפת השמים הצפויים למשוך אליהם קהל רב. אני מודה לכל הצוותים שלנו על המאמץ המוגבר, ומבטיח שיחד נוביל לפסח נקי מתמיד".

יש לציין בקשר להכנות כי באשדוד יש 622 רחובות, 250 פארקים, 3,000 דונם שטחי גינון, כ-7,000 כלי אצירה, פחים ועוד. ההערכות תעודכן מספר ימים לפני כניסת החג ותוכנית העבודה לארבעת ימי החג תכלול גם עבודה בלילה.

בעירייה מעריכים כי ככל שיתקרב ערב החג כמות האשפה שתוצא החוצה על ידי התושבים, והיא תכלול גם ריהוט ישן וכבד ותהיה כפולה מאשר בימים רגילים. לפיכך, חולקה העיר לגזרות עבודה, לכל קבוצת עובדים יש מפקד, המוקד העירוני תוגבר ודוחות המצב יונפקו פעמים ביום. בנוסף, הושם דגש על תקינותן של משאיות האשפה שעוברות בדיקה על בסיס יומי.

"תמונת המצב שתעלה מהדוחות, בשילוב האמצעים הטכנולוגיים ודיווחי תושבים ל-106, תאפשר לנו בכל יום לתת מענה מידי במקומות שבהם יהיו תקלות", אומר מנהל אגף תפעול, שלמה רוטנברג. "הפארקים צפויים להיות מלאים, ואנחנו חייבים לתת מענה מקסימלי. תודה לתושבים, שכמו במהלך החורף וסופות כמו אלפיס וברברה, גם לקראת הפסח אכפתיים מאוד לסביבה שלהם ומאפשרים לנו לעמוד בלחץ העבודה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך