כבאות והצבה פרסמו את ההמלצות לקראת הסופה בשני

נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר אייל כספי בחן את המוכנות למערכת החורפית "ברברה" שתחל מחר (ב') משעות הבוקר ותימשך עד יום רביעי.

הערב הסתיימה הערכת מצב מיוחדת בראשות נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר אייל כספי לבחינת מוכנות המערך המבצעי למערכת החורפית "ברברה" שתחל מחר (ב') משעות הבוקר ותימשך עד יום רביעי.

במהלך הסערה ינשבו רוחות עזות בעוצמה של עד 100 קמ"ש, ישרור קור עז, גשם ורד בצפון ומרכז הארץ, שלג בחרמון ובפסגות הגליל והגולן וקיים חשש להצפות במדבר יהודה. נציב כבאות והצלה אייל כספי הנחה את מפקדי המחוזות לסיים בשעות הקרובות את ההיערכות המבצעית לסערה בדגש על בדיקת כשירות ציוד ואמצעים ייעודים לחילוצים במים ושלג.

עוד הונחו המפקדים להרחיב את התיאום הבן ארגוני עם משטרת ישראל, גופי החירום והרשויות המקומיות. מרכזי השליטה יתוגברו ויחידת להבה תעמוד בכוננות הזנקה רכובה ומוסקת. נציב כבאות והצלה קרא לציבור להישמע להוראות גופי החירום וההצלה, לשמור על כללי בטיחות באש ולהימנע מאסונות מיותרים.

יודגש כי בשנים 2016-2022 נגרמו כ-500 שריפות ו – 23 בני אדם נספו כתוצאה משימוש בלתי בטיחותי באמצעי חימום כמו תנורי סלילים ומפזרי חום. בכל מקרה של סכנה יש להתקשר למוקד 102 ולהזעיק את לוחמי האש!

בענף הסברה והדרכת אוכלוסייה קוראים לציבור להישמע להנחיות מצילות חיים:

▫️מומלץ להשתמש באמצעי חימום בטוחים לשימוש כגון מזגן או רדיאטור
▫️מומלץ לא להשתמש במכשירי חימום עם להבה גלויה כמו תנור סלילים ויש להרחיק אמצעי חימום משמיכות, מזרונים וספות – קרינת החום עלולה לגרום לשריפות.
▫️ בשל הרוחות העזות ברחבי הארץ מומלץ לעגן בהקדם חפצים ניידים בגגות, במרפסות ובגינות מחשש לקריסת עצים, עמודים והתעופפות חפצים שתסכן אזרחים.
▫️יש לדווח לרשויות על כל מפגע העלול לפגוע בעוברי אורח.
▫️ חובה על ציבור הנהגים להאט משמעותית את מהירות הנסיעה ולהתאימה לתנאי הדרך הכוללים ערפל, ורוחות צד חזקות העלולות לטלטל את הרכב.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך