היתרונות של רואה חשבון אמריקאי בישראל

רואה חשבון הוא איש מקצוע אשר מוסמך בהתאם לחוק להכנת דוחות כספיים, להעברתם לרשויות המס ולכל מה שקשור לנושא המס. לרוב, התפקיד של רואה חשבון מתרחב לטיפול בבעיות מול רשויות המס וכן הוא גם מתמחה בביצוע פעולות מגוונות ושונות לצורך הפחתת שיעור המס של הלקוחות שלו. רואה חשבון הוא תפקיד אוניברסלי אשר ניתן למצוא בעולם כולו
תמונה: freepik

מה ההבדל בין רואה חשבון ישראלי לרואה חשבון אמריקאי?

בצורה די טבעית, לכל מדינה בעולם יש חוקי מס משלה וכן לכל מדינה בעולם יש מדרגות מס שונות וגם דרישות דיווח שונות. רואה חשבון בישראל צריך להיות מומחה בתקנות מס הנוגעות למדינה כך לדוגמא הוא צריך לדאוג ליחסים עם מס הכנסה, למע"מ, לביטוח הלאומי וכן ללקוח שלו. רואה חשבון אמריקאי בישראל נדרש גם להכיר את תקנות המס הישראליות וכן את תקנות המס האמריקאיות. בנוסף לכך, הוא גם צריך להכיר את חוקי המס הפדרליים אשר חלים על תושבי ארצות הברית. רואה חשבון זה למעשה יכול להתמחות ספציפית בחוקי המס של ארצות הברית שכן בכל מדינה יש תקנות מס שונות וזוהי הסיבה העיקרית לכך שרואה חשבון ישראלי לא יכול להתעסק בראיית חשבון עבור אזרחים אמריקאים ולהפך.

 מי צריך רואה חשבון אמריקאי?

למעשה, כל אזרח אמריקאי נדרש להגיש דוחות שנתיים לרשויות המס האמריקאיות. נהוג בדרך כלל בישראל שהמעסיק הוא זה שיגיש את הדוחות עבור העובדים שלו. היחידים שמתנהלים מול הרשויות הם למעשה עסקים עצמאיים. בארצות הברית, גם שכירים הם אלה אחראיים לדוחות השנתיים שלהם. למעשה, אמריקאים רבים כבר יודעים כיצד לנהל את הנושא וזאת מכיוון שהם מגישים את הדוחות השנתיים שלהם לגמרי לבדם. במקרה שאזרח אמריקאי שיש לו אזרחות ישראלית, גם אם איננו חי בארצות הברית הרי שהוא עדיין יהיה מחויב להגיש דוחות על ההכנסות שלו ועל העסקים שלו, גם אם העסקים שלו מחוץ לארצות הברית. גם אנשים שעוסקים עם ארצות הברית צריכים לשלם דוחות וכן מיסים לממשלת ארצות הברית.

למעשה, במקרה של אזרחות כפולה, גם המיסוי יהיה כפול ומשמעות הדבר היא שאזרחים ישראלים שיש להם אזרחות אמריקאית וגם אנשי עסקים שהם ישראלים אך הם עובדים ופועלים עם ארצות הברית צריכים להגיש את הדוחות לממשלת ארצות הברית ולא רק לממשלת ארצות הברית כי אם גם לממשלת ישראל. לכן, בכדי לנהל את ענייני המיסים הללו בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד שהם יבחרו רואה חשבון אמריקאי אשר מכיר הן את חוקי המס בישראל והן את חוקי המס בארצות הברית ויודע כיצד לנהל עבור כל אותם אנשים את הדיווח ואת תשלום המס בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי למנוע מהם לשלם הון עתק על מיסים.

 אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין אמריקאי בישראל, חשוב ביותר שתבדקו לפני כי מדובר על רואה חשבון מקצועי, מנוסה ומומלץ.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך