נס חנוכה

חייו של תינוק בן שנה ניצלו לאחר בליעת ארבעה מגנטים

לירן יעקב אברהם בן השנה בלע מגנטים מחלקי משחק של אחיו. הניתוח המהיר בבית החולים אסותא אשדוד הציל את חייו.
צילום הרנטגן של לירן.

אל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, התקבל ביום שישי לפנות בוקר, לירן יעקב אברהם בן השנה תושב גן יבנה, בעקבות תלונות על הקאות ואי שקט.

עם קבלתו ולאחר סדרה של בדיקות החליטו רופאי חדר מיון ילדים לשלוח את לירן לצילום רנטגן. הצילום הראה 4 גופים זרים , שזוהו כמגנטים מחלקי משחק של אחיו.  בשל הסיכונים והנזק האפשרי למערכת העיכול , הוחלט על הוצאה דחופה של המגנטים. הניתוח נעשה בהו בלתה של ד"ר חנה טאף אוליבסטון- באמצעות גסטרוסקופיה מתקדמת וכך גם נמנע הצורך בחתך ניתוחי בגופו של התינוק.

לירן עם אביו ואמו ועם ד"ר חנה טאף אוליבסטון,

בביה"ח מציינים כי בימים האחרונים הם רואים עלייה במקרים של תינוקות ופעוטות שנזקקים לטיפול רפואי לאחר בליעת עצמים זרים.
לינדה יעקב אברהם אמו של התינוק: "ביום שישי ראינו שלירן נמצא באי שקט ולאחר שהחל לסבול גם מהקאות פנינו לביה"ח. לשמחתנו, תוך פרק זמן קצר זיהו הרופאים את מקור הבעיה ונשלחנו לחדר הניתוח. כעת מצבו של לירן מוגדר טוב. חשוב לי לפנות לכל ההורים: הרחיקו כל עצם זר קטן מילדיכם. חג החנוכה והמתנות הרבות המאפיינות אותו, עלולים לסכן את ילדנו – גלו משנה זהירות".

המגנטים שבלע.

ד״ר חנה טאף אוליבסטון, מנהלת היחידה לגסטרואנטרולוגיה ילדים: "לצערי , בימים האחרונים יש עליה משמעותית של פניות בשל בליעה של חלקי משחק וצעצועים. כולל בליעת סוללות מצעצועים מאירים וסביבונים מנגנים שנפוצים בחג החנוכה . חשוב שהורים יקפידו להרחיק חפצים קטנים , ובמיוחד חפצים חדים או סוללות ומגנטים מהשג ידם של פעוטות וילדים קטנים. זו עלולה להיות סכנת נפשות עבורם".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך