החלה ההרשמה ל"פרסי אשדוד" לאמנים ויוצרים צעירים

חיים ונושמים אמנות? חולמים לקבל הוקרה ומענק כספי שיעזרו לכם להמשיך לעשות את מה שאתם הכי אוהבים? החלה ההרשמה לתחרות "פרסי אשדוד" לאמנים ויוצרים צעירים בגילאי 19-29. הפרסים יחולקו ביום הולדתה ה- 59 של אשדוד שיחול ביום 25 בנובמבר 2015 בטקס חגיגי, על פי בחירתם של וועדות שיפוט בראשותם של בכירי אמני ישראל
צוות האתר | יום שני - 31/08/15 - 2:54

"פרסי אשדוד" הינו פרויקט שהחל בשנת 1996 ביוזמתה של קרן אשדוד בראשותו של ד"ר אריה אזולאי (ראש עיריית אשדוד בדימוס) ומאז חוברים יחד למפעל זה עיריית אשדוד, החברה העירונית לתרבות וקרן המשנה לפיתוח אשדוד. כמידי שנה, גם השנה יחולקו פרסים לאמנים צעירים בגילאי 19-29 אשר יגישו מועמדותם בתחומים: אמנות פלסטית, מחול, מוזיקה, משחק (תיאטרון), ספרות ושירה, קולנוע וטלוויזיה.

בעבר כיהנו כיושבי ראש התחומים השונים: עודד קוטלר, ציפי פינס, משה איבגי בתחום התיאטרון, אבירמה גולן, יוכי ברנדס בתחום הספרות והשירה, דובר קוזשוולי, שמי זרחין בתחום הקולנוע והטלוויזיה, יונה פישר בתחום האמנות פלסטית, גבי אלדור בתחום המחול, שלמה יידוב, שמואל אלבז, ד"ר עדי רוזנקרנץ בתחום המוסיקה. בקרוב תפורסם רשימת ראשי וועדות השיפוט ל-השנה בקטגוריות השונות.
כמו כן, יחולקו בטקס, שייערך ביום הולדתה ה-59 של העיר (25 בנובמבר 2015) מלגות ראש העיר ל-7 סטודנטים מצטיינים הלומדים באוניברסיטאות, בטכניון ובמכללת סמי שמעון שבעיר-המלגות ע"ס 10,000 ₪ כל אחת. את הסטודנטים המצטיינים בוחרים דיקני המוסדות ע"פ קריטריונים של הצטיינות בלבד. לדבריו של ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר "הצעירים והמצוינות הם מנוע הצמיחה והתרבות והיצירה ונשמת אפה של העיר.
ציון יום ההולדת של העיר אשדוד בהקשר של תרבות, אמנות ומצוינות, תוך הענקת פרסי עידוד, תמיכה והוקרה מהווים את הגרעין החברתי והערכי אליו מכוונים בעיר אשדוד. אין כדוגמתה עיר אחרת המעניקה פרסי עידוד ליוצרים ומלגות לסטודנטים מצטיינים שהם יחד עם יושבי הראש של תחומי היצירה השונים מהווים שגרירים של העיר.
בשנים קודמות זכו: גבי קיקוזשווילי, טימור בריטבה, סלבה רודניצקי, שרון איגל ,משה טרקה, חני זכאים, רוקני אלהם (תחום אמנות פלסטית) -אורי סיידוב, אושרת אינדגשת, מאור הרוש (תחום התיאטרון) -מוריס קנדיוטי, עודד שמעוני, יעל זרביב, אורן יניב, עופר בן שבת, מוטי אוורבוך (תחום קולנוע וטלוויזיה) –פאני עטר, רן הפנר, אנה ליפשיץ, שרית יפרח, ריימונד חמד, יניב קקון, דניאל סבו (תחום ספרות ושירה), יוליה פלדרוביץ', שלום תשובה (תחום המוזיקה).
עונים לקריטריונים ונמצאים בטווח הגילאים 19-29? רוצים להמליץ על תושב/ת אשדוד שלטעמכם חייב להשתתף בתחרות? מוזמנים למלא את הטופס המצורף וליצור קשר עם נילי במייל: Tarbut5@gmail.com.
מועד אחרון להרשמה: 15.10.2015אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com