המהפך החינוכי של מקיף א' באשדוד

יחס אישי שמוביל לתוצאות ומציב את המקיף בצמרת בתי הספר העירוניים, אחרי שנים פחות טובות.. בביה"ס 92 אחוזי זכאות לבגרות ו-85 אחוז מצטיינים בהתנדבות. המנהלת הדס שושן : "האקלים בבית הספר מעצים את התלמידים וגם את המורים".
מנהלת מקיף א', הדס שושן.

אחרי שנים פחות טובות, תיכון מקיף א', התיכון הוותיק בעיר, מציג נתונים מרשימים עם 92 אחוזי זכאות לבגרות ו-85 אחוז מצטיינים בהתנדבות. המנהלת הדס שושן מגלה את הסוד: "האקלים בבית הספר מעצים את התלמידים וגם את המורים , זה בית ולא מקיף".

במשך שנים הצמיח מקיף א' תלמידים שהשתלבו בתפקידים בכירים בצבא, במגזר העסקי והציבורי. בשנים האחרונות חזר המוסד בן ה-61 למעמדו והפך לאחד המבוקשים, כשהוא נהנה מניהול חדשני וצוות לימודי המשותפים בהחלטות ותוכניות לימוד טכנולוגיות בשיתוף חיל האוויר. התוצאות המצוינות לא איחרו להגיע: עלייה מתמדת באחוזי הזכאות לחמש יחידות אנגלית העומדים כיום על 28 מכלל הזכאים לתעודה, ו-14 אחוז זכאים לתעודה עם 5 יחידות לימוד במתמטיקה.

בסיסו של השינוי, כך מעידים בבית הספר, הוא בטיפוח אקלים סביבתי המייצר דיאלוג ואווירה לימודית חברתית המצמיחה ומטפחת את התלמידים המורים. כך, למשל, ניתן מענה פדגוגי, חינוכי ורגשי נרחב לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, תלמידים מתקשים, כולל ליקויי למידה, והשארתם ללמוד בכיתות רגילות. בבית הספר פותחו הכישורים הקהילתיים והחברתיים בקרב הלומדים כדי להכשיר בוגרים בעלי אוריינטציה קהילתית התורמים לקהילה, מתוך הזדהות עם ערכים יהודיים, ציוניים וכבוד לזולת.

"העלאת שיעור הזכאות לתעודת בגרות איכותית, נעשית בהלימה לדרישות האקדמיה, תוך צמצום פערים וטיפוח בוגר בעל סקרנות אינטלקטואלית", מסבירה המנהלת הדס שושן. "גיוונו את דרכי ההוראה בכיתות באמצעות עזרים טכנולוגיים ותוכניות מתוקשבות, תוך עידוד למידה ערכית ומעורבות רלוונטית לכל לומד". שושן מסכמת: "הגעתי למקיף א׳ לפני 8 שנים ביחד עם הצוות החינוכי ועובדי המנהלה בחרנו במצוינות כדרך התנהלות חוצת שכבות ברצף השש שנתי וההצטיינות היא התוצאה המתבקשת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך