עו"ד צחי אבו לראש העיר: כיצד מונעים מהמסתננים להציף את אשדוד?

עם הפרסום על החלטתו של שר הפנים סילבן שלום על מניעת כניסתם של 1,200 מסתננים אפריקאים אל הערים תל אביב ואילת עם שחרורם ממתקן "חולות", פנה חבר המועצה עו"ד צחי אבו אל ראש העיר בדרישה לדעת כיצד העירייה תמנע ממאות מהגרי עבודה להצטרף אל חבריהם באשדוד, אשר קבעו מושבם זה מכבר בשכונות הוותיקות בעיר. עו"ד אבו: "גם המסתננים הם בני אדם כמונו, אך במה תושבי השכונות הוותיקות אשמים?"
צוות האתר | יום שני - 24/08/15 - 6:16

בשאילתה שהגיש היום (שני) אל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, כותב יו"ר תנועת "אשדוד אחת" וחבר מועצת העיר, עו"ד צחי אבו, את הדברים הבאים:

" אתמול (ראשון) פורסם כי שר הפנים סילבן שלום הורה כי 1,200 מסתננים מאריתריאה וסודאן שהיו כלואים במתקן "חולות" בשנה האחרונה ועתידים להשתחרר במהלך השבוע – לא יורשו להיכנס לעבוד וללון בתחומי הערים אילת ותל אביב. לפי מספר הערכות, חלק ניכר מאותם משוחררים עתידים להגיע לאשדוד, ולהצטרף אל חבריהם בעיר".

"מזה תקופה ארוכה אני מקבל פניות מתושבים ברובעים הוותיקים המתלוננים על תחושת פחד וחשש להסתובב בשכונת המגורים שלהם החל מרדת החשיכה, דיווחים על שיכורים בגינות הציבוריות ובחדרי מדרגות וכו'. מה ימנע מכל אותם מאות מסתננים שחיים כיום באשדוד מלהזמין את מסורבי הכניסה לתל אביב מלהצטרף אליהם ולהגיע לכאן?"

עו"ד אבו: "יש לי לא מעט השגות לגבי אופן טיפולה של המדינה בבעיית המסתננים, אולם אין לי דבר וחצי דבר נגד אותם מהגרי עבודה. עוד לפני העובדה כי הם מסתננים הם בראש ובראשונה בני אדם החווים מצוקות וקשיים משלהם, אך במה תושבי השכונות הוותיקות אשמים? עכשיו כשחסמו בפניהם את תל אביב ואת אילת, מה ימנע מהם מלהציף את אשדוד?"אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com