"לבלות" עם אמא…

קופת חולים מאוחדת יזמה פרויקט ייחודי בחודשי הקיץ, שבו ילדי העובדים מגיעים לעזור להוריהם בעבודה במשך שבועיים. הרווח הוא כפול, גם הם עוד שעות הם ההורים...וגם הם מקבלים ימי תשלום מלאים. דניס וסבטלנה בן ואם ודבורה ואלזה בת ואם, כולם מאשדוד מספרים על "זמן הבילוי" יחד. דניס: "האמת שלא ידעתי של אמא שלי כמעט אין זמן למנוחה במהלך היום". דבורה: " בכל יום הייתה הפתעה אחרת שנפלה עלינו".
דניס וסבטלנה.

לא מעט ילדים מחפשים ומוצאים עבודה לחודשי הקיץ. לרובם, עבודה במהלך שנת הלימודים היא לא אופציה ולכן החופש הגדול הופך להיות ההזדמנות היחידה לנסות להרוויח מעט כסף לבזבוזים, יציאות ובילויים. בקיץ הזה קופת החולים מאוחדת העניקה הזדמנות לילדי העובדים "לטעום" למשך כשבועיים מסביבת העבודה של אמאבא.

מדובר בפרויקט ייחודי של קופת החולים מאוחדת בדגש על חודשי הקיץ, שבהם רוב הילדים נשארים ללא השגחה בבית כשהוריהם "מבלים" בעבודה. מעתה, גם הילדים יוכלו לחוות "יום עבודה במשרד" כמו גדולים.

יש גם בונוס נחמד, החוויה הזאת היא בתשלום מלא עבור ימי העבודה.  במהלך הקיץ הילדים יצטרפו להוריהם שעובדים בשלל תפקידים בקופה. בסיוע אדמיניסטרטיבי בדלפקי המזכירות, בחדרי האחיות ובמחסני בתי המרקחת. שניים מהם, דניס (16) וסבטלנה גולדברג מאשדוד דבורה (17) ואלזה ברתל, גם הם מהעיר, סיפורו על "זמן הבילוי, יחד….

דניס גולדנברג 16, עולה לכיתה יא'  שימש בפרויקט כעוזר בחדר . האמא סבטלנה גולדנברג היא מנהלת סיעוד במרפאת פנורמה באשדוד.

 

דבורה ואלזה.

איך זה לעבוד עם אמא?

"אלו היו שבועיים של כיף גדול. לקום מוקדם בבוקר, להדפיס כרטיס עבודה בכניסה ולדעת שאני יכול לעזור לאמא שלי ולצוות שלה במרפאה. זה נתן לי הרגשה טובה וגאווה".

מה אתה יודע היום יותר על העבודה שלהם ממה שידעת לפני כן?:

"האמת שלא ידעתי שלאמא שלי כמעט אין זמן למנוחה במהלך היום. היא כל הזמן עובדת, מדברת עם מטופלים או עוזרת להם בצורה כלשהי ונותנת הנחיות לצוות שלה. לא חשבתי שהעבודה שלה כ"כ אינטנסיבית".

איזו חוויה תיקח איתך הלאה מהשבועיים האלה?

"בכל בוקר הייתי מגיע למרפאה, התפקיד שלי היה לעזור בחדר האחיות לסדר תיקים של מטופלים, להתקשר למטופלים כדי לזמן אותם לבדיקות. בגדול, לעזור במזכירות ובמנהלות. הרגשתי שאני עושה משהו נחוץ, משהו שעוזר לאחרים. שמחתי לעבוד בשבועיים האלה ואשמח לחזור שוב בקיץ הבא".

דבר האם, סבטלנה גולדברג, מנהלת סיעוד: "לדעתי העבודה בחופש הגדול מאוד תורמת לילדים. הצלחה בעבודה מעלה את הביטחון העצמי של הילד, מפתחת מחויבות אישית, תחושת אחריות וחשיבות העזרה לזולת. חשוב גם שהילדים מקבלים משכורת תמורת השקעתם בעבודה. שידעו שלזמן שלהם יש ערך".

דבורה ברתל ,17, עולה לכיתה י"ב שמשה בפרויקט כעוזרת אחות. האמא אלזה ברתל – היא אחות מוסמכת במרפאת פנורמה אשדוד

  איך זה לעבוד עם אמא?

"לראות שהיא נותנת מעצמה בשביל לטפל ולרפא אנשים. אפילו שלפעמים זה לא פשוט לעבוד עם בני אדם, היא יודעת למצוא את הגישה ואת המילה הנכונה לכל אחד. בגדול, לעבוד עם אמא זה היה כיף. זאת הייתה חוויה שלא אשכח עוד הרבה זמן. זכיתי לעבוד עם צוות אחיות מקצועי שיודע לטפל ולהרים את מצב הרוח של המטופלים. בעיני זה השיעור הכי חשוב שלמדתי בזמן העבודה".

מה את יודעת היום יותר על העבודה?

"היום ברור לי שאחד הדברים הכי חשובים בעבודה הזאת היא היכולת לעבוד בשיתוף פעולה וכצוות. כל אחד בצוות שלנו יכול לסמוך על השני ולבטוח בו, כדי שהעבודה תהיה ברמה הכי גבוהה שאפשר. המשמעות היא שהמטופלים מקבלים את הטיפול הטוב ביותר".

מה תיקחי איתך מהחוויה?:

"האמת שלא הייתה שום שגרה במשך השבועיים שבהם הגעתי למרפאה. בכל יום הייתה הפתעה אחרת שנפלה עלינו. גיליתי איך עובדת המערכת. עשיתי טלפונים וזימנתי את המטופלים לבדיקות אצלנו בסניף".

דבר האם, אלזה ברתל: "העבודה בחופש הגדול תורמת המון לבני נוער. קודם כל עבודה מלמדת אותם מה זאת אחריות אישית. תשומת לב, עמידה בזמנים וביצוע משימות ומטלות. ההצלחה מעלה את הביטחון העצמי שלהם. הם למדו את ערך הכסף אחרי שהשקיעו שעות כדי לקבל אותו".

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך