יוזמה שאינה חד פעמית…עיריית אשדוד ממשיכה עם מיזם "החוף שלי רב פעמי".

עיריית אשדוד, איגוד ערים לאיכות הסביבה, בשיתוף רשות הטבע והגנים, ממשיכה עם מיזם "החוף שלי רב פעמי" מסע ההסברה החוויתי נושא פרסים בחופי אשדוד יוצא לדרך גם השנה. המסע ההסברה הייחודי יתקיים בכל ביום ו' בכל שבעת החופים המוכרזים באשדוד ובחוף המצודה.

אשדוד מובילה את הטמעת מניעת פסולת RFUSE והפחתת פסולת REDUCE בפעילות שנתית, ומגבירה אותה בחודשי הקיץ בחופי הים כדי להפחית את השימוש בפלסטיק שאינו מתכלה ויוצר מפגעים רבים כולל פגיעה בבעלי חיים ימיים. לאחר שבשנה שעברה אשדוד הובילה את הנושא ברמה הארצית, הוזמנו נציגי העירייה לפאנלים מקצועיים שונים במטרה להציג את הפעילות הייחודית הפועלת בעיר.

בהמשך לשנה שעברה גם בקיץ הזה יוצאת עיריית אשדוד-מחלקת קיימות ואיכות הסביבה במסע הסברה חוויתי בחופי העיר, בשיתוף איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, מערכת החינוך והסברה באמצעות מדריכים של רשות הטבע והגנים.

מסע ההסברה הייחודי יתקיים בכל ביום ו' בכל שבעת החופים המוכרזים באשדוד ובחוף המצודה, במסגרת קמפיין "החוף שלי רב פעמי", שמטרתו הפחתת השימוש בכלים רב פעמיים בחופים, שגורמים נזק סביבתי רב.

על פי הנתונים, 70% מהפסולת בקרקעית הים והפסולת הצפה היא חלקי שקיות ואריזות פלסטיק, רובה בגודל מיקרו-פלסטיק. כ-75% מהפסולת, כך מצביעים הנתונים, מקורה בפסולת פלסטיק ולכן חשוב ככל שניתן להפחית בשימוש במטרה להציל את בעלי החיים ואת הסביבה מהנזקים הישירים הנגרמים משימוש בפלסטיק, שבסוף אגב מגיעים אלינו לצלחת בסושי או בחריימה של שבת…

במסגרת הפעילות, צוותי ההסברה יוצרים במשך ארבע שעות פעולות שיתופיות עם המבלים בחוף במטרה להעביר את המסרים המרכזיים וחלקם גם זוכים בפרסים התחרויות המתקיימות בנושא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך