במכבי אשדוד מחכים לדעת באיזו ליגה ישחקו

איגוד הכדורסל קיבל לפני כשבוע החלטה שניהול הליגה חוזר אליו מהמנהלת. המשמעות הנוספת היא ששתי קבוצות יעלו לליגת העל, כפי שהאיגוד דרש והמנהלת סירבה. אבל מאז הדברים תקועים ובמכבי אשדוד לא יודעים באיזו ליגה יישחקו. באיגוד צריכים לזכור שהקבוצה צריכה להתכונן לליגה שבה היא תשחק.
צילום: סימון אלון.

ביום חמישי שעבר פרסם איגוד הכדורסל הודעה שהעלתה הרבה אופטימיות בקרב אנשי קבוצת הכדורסל של מכבי אשדוד.

להלן ההודעה שהאיגוד פרסם: "על פי החלטת הנהלת איגוד הכדורסל, ניהול ליגת העל חוזר לאיגוד לאלתר. בשל כך שיגר מנכ"ל האיגוד לכל בעלי ההסכמים עם המנהלת, מכתב לפיו החל מעונת המשחקים הקרובה, עליהם להתקשר מעתה עם האיגוד בכל הקשור לליגת העל. המכתב לא קרא למפעל הפיס להפסיק את הפרויקט אלא להתקשר עם האיגוד שהינו הרגולטור של הכדורסל בישראל".

למה זה טוב לאשדוד? מיד נסביר. אבל מצד שני מאז ההודעה לא קרה הרבה ובאשדוד לא יודעים מה יקרה מרגע זה.

למה זה טוב? ההסבר הוא פשוט. המשמעות של ההודעה היא שכנראה יהיו שתי עולות לליגת העל. מכאן שיהיו רק 2 יורדות לארצית. מאחר ואשדוד היא השלישית שירדה, היא תישאר. האיגוד תמך בהעלאת שתי עולות מהלאומית לליגת העל ושתיים מהליגה הלאומית לארצית. המנהלת התנגדה לצעד הזה, אבל עכשיו שהניהול של  ליגת העל חוזר לאיגוד, הרי שההחלטה הופכת לרשמית. זה למה זה טוב.

הכדור אצל האיגוד.

אבל, ויש אבל. מוקדם אולי מידי לשמוח, לפחות נכון לעכשיו. הסיבה היא שמנהלת הליגה צפויה לערער על ההחלטה, כנראה בבית המשפט המחוזי. המנהלת לא תוותר בקלות על תפקידה, בוודאי לא על ניהול ליגת העל. יהיה מעניין לראות לאן זה יוביל. יש אופטימיות באשדוד, אבל היא מאוד זהירה וזעירה.

גורם בהנהלת הקבוצה אמר כי בגלל שאין החלטה סופית והודעה רשמית על העולות והיורדות, אלא רק על העברת ניהול ליגת העל לאיגוד, הרי שלא יודעים באיזו ליגה הקבוצה תשחק. אם בלאומית, אז צריך זרים, אם בליגה הארצית, אז רק ישראלים. גם אין מאמן לקבוצה. ברור שלהחלטה איזה מאמן יאמן, יש קשר באיזו ליגה הקבוצה תשחק. המצב כרגע, על פי אותו גורם, הוא מצב של קיפאון, כך שאם לא תהיה הודעה לקבוצה כיצד להיערך, הרי שתהיה בעיה, לא משנה באיזו ליגה הקבוצה תשחק.

לא יעזוב עד שיחזיר/ישאיר את אשדוד לליגה הלאומית.

אגב לגבי ג'ף רוזן, הוא לא ימשיך בקבוצה. בין רוזן לבין הקבוצה כבר אין כמעט שום קשר, למעט הבקשה של הקבוצה שישלים סכום של כסף שהוא אמור להעביר על חשבון העונה שעברה. כרגע לא נראה שגם אם הקבוצה תישאר בלאומית, רוזן יהיה חלק ממנה.

לגבי היו"ר ארמונד אסולין, שהודיע שהוא לא ימשיך, לא משנה באיזו ליגה, הוא לא מתכוון לעזוב את תפקידו עד שימצה את כל האפשרויות של השארת הקבוצה בלאומית. אסולין מקווה שההחלטה תהפוך לרשמית, אחרת נראה כי הוא יפנה לבית המשפט המחוזי. מבחינתו הוא ישאיר את אשדוד בליגה הלאומית, ואז יעזוב ויעזור למחליפו להיכנס לתפקיד. מתי זה יקרה? ובכן הכדור נמצא כרגע אצל איגוד הכדורסל. יש אומרים תרתי משמע.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך