"דמו דיי" בנמל אשדוד

נמל אשדוד וקרן הון הסיכון הבינלאומית 500 Global קיימו השבוע את ה- Demo Day בהשתתפות בכירים מתחום החדשנות, וזאת כחלק מהאקסלרטור לקידום טכנולוגיה ימית ולחיזוק היכולת התחרותית והטכנולוגית של הנמל.

חברת נמל אשדוד קיימה את האירוע המרכזי בתחום החדשנות הימית בישראל במתחם הנמל, כחלק מהפעלת האקסלרטור שהנמל חנך יחד עם קרן ההון סיכון הבינלאומית  500 Global, אשר מנהלת נכסים בגובה של יותר מ-2.7 מיליארד דולר. בחלק הראשון של האירוע, 12 הסטרטאפים המשתתפים באקסלרטור מזה חודשיים הציגו את המיזמים שלהם, ביניהם סטרטאפים מתחום האופרציה והלוגיסטיקה, סטרטאפים בתחום האבטחה, סטרטאפים בתחום הקיימות וסטרטאפים בתחום ה-BD.

בחלקו השני של האירוע התקיים פאנל בנושא חדשנות, יזמות, והשקעות, בהנחיית ראש מערך החדשנות של נמל אשדוד רועי אברהמי, ובהשתתפות CFO הקרן 500 גלובל פול יו, שותף בדלוייט טל חן, שותף בדל טכנולוגיות עומרי גרין, ומנכ"ל חברת Loggino אשר גם לוקחת חלק באקסלרטור, שחר טל. במהלך הפאנל ציינו המשתתפים כי דווקא בגלל האינפלציה, העלאת הריבית, ועליית מחיר ההשקעות, מדובר בתקופה מיטבית להשקעה בסטרטאפים אשר יכולים לבחון את הטכנולוגיה שלהם בנמל אשדוד וגם להטמיע אותה בו. בין הסיבות לכך, ציינו את הצורך של תעשיית הנמלים והתעבורה הימית לשדרוג ושיפור טכנולוגי ולוגיסטי, ואת העובדה כי נמלים כמו נמל אשדוד הם סביבה יציבה ובה אפשרויות רבות להטבעה של מיזמים בשלבים שונים. על כן, טענו המשתתפים, סטרטאפים הפונים לתעשייה זו יסבלו פחות מחוסר וודאות ותנודות קיצוניות.

מטרת האירוע הינה לתת לסטרטאפים הזדמנות להיחשף לבכירים וארגונים מובילים בתעשייה ובקרנות הון סיכון, להציג את קרן ההשקעות של הנמל, ולהמשיך לפתח את פעילות החדשנות שהנמל מוביל במרץ כבר מזה שנתיים במסגרת Blue Ocean for Start-ups.

 מי שפתח את הכנס וליווה את הנושא עם הגעתו לנמל לפני שנתיים הוא מנכ"ל חברת נמל אשדוד, שיקו ז'אנה, לדבריו: "חברת נמל אשדוד היא שחקן פעיל וחזק בתחום החדשנות הימית, עם חזון בינלאומי לפיתוח חדשנות בתחום הנמלים והתעבורה הימית. ואנו עושים זאת במטרה לשפר את היכולת התחרותית והטכנולוגיות שלנו ולענות לאתגרים הגלובליים איתם מתמודדים נמלי העולם כולו. אירוע זה הוא עוד אבן דרך בשת"פ שאנו מקיימים עם  500 Global, והוא נועד לחשוף את 12 הסטרטאפים המשתתפים באקסלרטור על מנת להמשיך לפתח חדשנות ימית ולשים עליה את הזרקור בתעשייה. טכנולוגיה היא הדרך לעתיד, ונמל אשדוד משקיע משאבים רבים על מנת להפוך לאחד הנמלים הטכנולוגיים והחדשניים בעולם ולהמשיך לשמש בתור הנמל הלאומי של מדינת ישראל והעוגן הכלכלי שלה."

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך