"אני לא בובה"

: יוסי כנפו, הבעלים, היו"ר ולמעשה הכל בבית"ר אשדוד מליגה ג', הציל את הפועל אדומים אשדוד מהלאומית כשהסכים שהעמותה שלו, בית"ר אשדוד, שקיימת כבר 7 שנים, תשמש את קבוצת הפועל אדומים אשדוד מהלאומית, וכך היא יכולה לפתוח את העונה בליגה הלאומית ולא להתפרק. כנפו ששיחק בעבר בהפועל אשדוד עם אחיו מרגיש כבר חלק. הוא שוקל להעביר את מחלקת הנוער מבית"ר אשדוד לאדומים אשדוד ומזהיר את מי שיבר אליו לא יפה מהיציע – "מי שיקלל אותי ישלם". מי שחושב באדומים אשדוד שכנפו נתן את העמותה ויזוז הצידה, טועה. ראיון עם ה"מציל" העירוני.
האיש החזק בבית"ר אשדוד, עובר לאדום. יוסי כנפו.

אחת ההודעות בנייד שלו הייתה השיר "יוסי יוסי". משהו בסגנון "יוסי ילד שלי מוצלח", אבל בסגנון ים תיכוני יותר. אפשר להבין את אלה ששלחו. יוסי כנפו, האיש החזק בבית"ר אשדוד מליגה ג', הבעלים, היו"ר, המאמן, הדובר, האפסנאי ומה לא, הציל את קבוצת הפועל אדומים אשדוד מירידת ליגה מהלאומית, או אפילו פירוק. כנפו נתן את העמותה שלו, בית"ר אשדוד לאדומים, ובסיוע העירייה ובאישור בית המשפט, הם יכולים לפתוח עונה בצורה נקייה ללא חובות, ובלאומית.

אבל ויש אבל גדול. כנפו שהתארח בתכנית "ספורט סידי" באונליין טי.וי עם שייע פייגנבוים ומשה סידי, דיבר על הכל, אבל הכל, כמו שרק הוא יודע. דבר אחד ברור הוא לא יהיה בובה!! הכי רחוק מזה שאפשר.

כנפו משמאל בתקופתו כשחקן בהפועל אשדוד עם השוער אלי אמסלי.

יוסי אתה האיש היחיד בעולם שעלה בשנה 4 ליגות בשעה

"חחחח נכון".

הצלת אגודה שלמה

פנתה אלי מלכי (מלכי אניג'ר שבצוותא עם נועם פרקש, קיבלו את הקבוצה מהעירייה בחסות בית המשפט ויחד עם כנפו אמורים לנהל את הקבוצה מהלאומית – מ.ס) ואמרה לי, פנינו לעמותות שונות ולא היה ניהול תקין ואני צריכה שתעזור לנו עם העמותה שלך בית"ר אשדוד. מיד אמרתי כן. הגעתי לפגישה ושם נסגר הכל. הבנתי שזה להחיות את הפועל אשדוד".

למה עשית את זה?

"למה? כי אני קודם כל איש הפועל"

למי ששכח, לפני שלוש שני ערכה הפועל אדומים אשדוד משחק נוסטלגי של כל שחקני העבר של הקבוצה לדורותיה. כנפו הגיע גם הוא. חולצה הוא לא קיבל. הוא נעלב. היום הוא שכח את זה כבר. מי שלא קיבל חולצה נתן להם קבוצה.

"מה שקרה עם החולצה נגמר. לא קיבלתי את החולצה מספר 11 שרציתי. היא הייתה על הכיסא. אפילו און חזן אמר לי "יוסי תלבש אותה", אמרתי לו שאם לא נותנים לי אני לא לוקח. עזוב, היום אני סולח לכולם".

מה עם בית"ר אשדוד?

אני נותן לעצמי חודש ימים. את האמת התעייפתי. אני לא יכול לעשות עבודה של עשרה אנשים לבד. או שאפתח עמותה חדשה ואפסיד 300 אלף שקל, או שאעביר את מחלקת הנוער להפועל אדומים. הרי בית המשפט החליט שהעמותה תהיה בית"ר-אדומים אשדוד. אמרתי למלכי שאני רוצה להביא אנשים ממני לאדומים אשדוד".

אז מי באמת ינהל את הקבוצה?

"אנחנו כרגע שלושה אנשים, אני נועם ומלכי. נשב ונחליט דברים".

אתה תהיה בין קובעי המדיניות, או שנתת את העמותה תהיה בריא, קבל כבוד ושב בצד?

"בוא נגיד שהמילה שלי תהיה מילה שנייה. אני לא באתי להיות בובה. אני  לא אהיה בובה בשום מקום. אני אבוא לעזור להשקיע, כולם מכבדים אותי. אני בנאדם אמיתי. מי שחושב שמצאו בובה יש לו טעות".

מה אתה יכול לספר לאוהדים של אדומים אשדוד. מצד אחד הצלחה מקצועית, מצד שני השחקנים לא קיבלו שכר, צ'קים לא כובדו וכל הזמן היום בעיות כלכליות אחרות.

"אני מסיר את הכובע בפני רוני חג'ג' הבעלים הקודם. כל הכבוד לו. הוא השקיע כסף מהבית. לא יודע אם הוא הבין בכדורגל, אבל הוא השקיע. קבוצת כדורגל זה בור בלי תחתית. אני מבטיח שתהיה קבוצה טובה".

מלכי אניג'ר. יצרה את הקשר עם כנפו.

אגב אוהדי אדומים אשדוד, כדאי מאוד שתפנימו. יוסי כנפו לא מתכוון לתת ולקבל בתמורה קללות מהיציע אם משהו לא ייראה להם

"מי שיקלל אותי  תהיה לו בעיה".

מה זאת אומרת?

"אני עושה הכל מכל הלב. את הנשמה אני אתן למועדון למגרש. מי שיקלל אותי לא ייכנס למגרש כדורגל. אמרתי את זה למלכי. אנחנו באים לחנך ילדים לא ניתן להם לשמוע קללות. אני בא עם הנכד לכדורגל ושהוא שומע קללות הוא אומר את זה בבית. אני רוצה לשנות. הקהל זה השחקן ה-12 שיבוא לשמח".

יוסי היה "אורח" קבוע בוועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל עם בית"ר אשדוד. עכשיו שהוא בליגה הלאומית. השאלה הבאה מתבקשת

יוסי תדע לכבד את המעמד? זו ליגה שנייה.

"גם בליגה ג' כיבדתי. הפעם את האמת יראו בטלוויזיה. הכל מצולם בליגה שנייה. כשהבאתי מהמשחקים של בית"ר אשדוד סרטונים לוועדת משמעת, אמרו לי כי מאמינים לשופט המשחק. לי לא מאמינים".

עזוב הכל. אתם פותחים את העונה ב-9 או 12 מינוס. תישארו בליגה?

"הכל אפשרי. ניקח שחקנים עם נשמה שבאים בשביל הסמל ולא בשביל המשכורות. אני מוכן להתחייב שנישאר".

אבל יש כבר שחקנים שעזבו

"אחד הולך עשרה באים. יהיו שחקנים. לא חסרים שחקנים. אצלנו הכסף יהיה בבנק. יש כסף להכל. אני אמרתי למלכי, אם את רוצה שאהיה פה הכל יהיה ישר. יש כסף, ניקח שחקנים, אין כסף לא ניקח.

"את האמת התעייפתי. אני לא יכול לעשות עבודה של עשרה אנשים לבד". כנפו בבית"ר אשדוד.

אחד הנושאים החשובים הם יאיר אזולאי ועידן שריקי, הצוות המקצועי שלמרות המצב הקשה הביא את אדומים אשדוד לפלייאוף העליון.

מה עם אזולאי ושריקי, הם ימשיכו?

"מגיע להם שאפו. הם בחורים טובים, היום גם שחקנים היו טובים ומאמנים טובים. הגיעו עד הטופ. טרם החלטנו. מצדי אין לי בעיה שימשיכו בקבוצה".

אין ספק שצפויה עונה לא פשוטה לקבוצת הפועל אדומים אשדוד, עונה מאתגרת שהמטרה הגדולה היא להישאר בגלל כל המצב שנוצר. לא ברור מה יהיה, ימים יגידו, אבל דבר אחד ברור …לא יהיה משעמם בהפועל אדומים אשדוד.

 

 

 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך