רגעי האימה של רומי ואילנית אברג'יל בתאילנד

אילנית אברג'יל וביתה רומי אברג'יל נמצאות בתאילנד בגלל הליכים רפואיים שעוברת רומי. הם ניצלו את המן לטייל בתאילנד ויצאו לפאטאיה. כלום לא הכין אותן לשני גברים "עם מבטא ערבי", כפי שתיארה אילנית, שזיהו שהן מישראל ועקבו אחריהן. אילנית כתבה בפוסט מצמרר: "לא עברו 6 מטרים ואני מרגישה שעוקבים אחרינו. אני רועדת מפחד, ואני לא פחדנית. אבל להיות במדינה זרה שאין לך עם מי לתקשר, זה פחד אלוהים". בעקבות האירוע השתיים קיצרו את הטיול בפאטאיה והחליטו לחזור לבנגקוק.
אילנית ורומי אברג'יל בתאילנד. (צילום: מתוך פייסבוק).

כלום לא הכין את אילנית ורומי אברג'יל לרגעי הפחד והאימה, אין לתאר את זה אחרת, שעברו עליהן השבוע בתאילנד. רגעים שבהן עקבו אחריהן שני גברים בגלל שזיהו שהן מישראל וכמו שכתבה אילנית בין היתר: "הוא הביט בעיניים מפחידות מלאות בשנאה".

השתיים נמצאות זה זמן מה בתאילנד בעקבות הליכים רפואיים שעוברת רומי. הן החליטו לנצל את הזמן גם לטייל בתאילנד והגיעו לפאטאיה שבחוף המזרחי של מפרץ תאילנד. אבל הרצון לטייל להנאתן, הציב אותן כך מסתבר בפני סכנה אמתית.

רגע אחרי האירוע הקשה כתבה אילנית פוסט בו תיארה מה עבר עליהן: "מי שאמר שרק באיסטנבול יש סכנה לישראלים טעה ובגדול. אתמול בלילה בעת שאנחנו צועדות ברחוב שנקראwalking street. בפאטאיה בתאילנד, בלי שום התראה מוקדמת .פנה אלינו אדם לבוש בגדים שחורים עם מבטא ערבי, נעלי מוקסין שחורות, גבוה ואמר לנו אתן מתל אביב. אני התעלמתי כמובן והוא לא שיחרר. כשהבנתי שיש פה משהו לא תקין הבטתי ברומי שתבין והרמתי לה גבה, והיא אמרה לו שהיא מארצות הברית. הוא לא הרפה ואמר מאיפה בארצות הברית"?

"אימה. זה מה שהרגשנו". אילנית אברג'יל.

כאן זה לא נגמר: "לאחר מכן ניגש חבר שלו אחר, שגם הוא לבש שחורים, אמר לה מאיפה את? נכון אתם מתל אביב? אני לא פציתי את הפה כי המבטא הישראלי שלי כבד מאוד, ואילו רומי האנגלית והמבטא שלה מושלמים. הוא הביט בעיניים מפחידות מלאות בשנאה. כן אני מספיק חדה להבחין במבטים, ולא, אני לא מדמיינת".

אבל אותם גברים לא הרפו מהן: "כשצעדנו וחזרנו בחזרה לא עברו 6 מטרים ואני מרגישה שעוקבים  אחרינו. אני רועדת מפחד, ואני לא פחדנית. אבל להיות במדינה זרה שאין לך עם מי לתקשר ושבדיוק הסוללה שניה מלהתנתק, זה פחד אלוהים. הקבוצה שלהם כנראה התפצלה ואחד, שזיהיתי בוודאות, המשיך לעקוב אחרינו לפחות 20 דקות, ובוא ונאמר שהשעה הייתה די מאוחרת ובפתאיה בקושי יש מוניות. יש לציין ששוטרים שם בקושי אנגלית מבינים, ככה שזה את הבת שלך ואלוהים".

למזלן הן מצאו דרך לחזור למלון: "איכשהו בהשגחה עליונה תפסנו אופנוע שהוא מונית ועלינו עליו בלי קסדות. אני לא הייתי מסכנת את הבת שלי אחרי ניתוח לעלות באופנוע או את עצמי. שלושתנו באופנוע והאזור חושך מצרים. 40 דקות נסיעה עד שהגענו למלון".

גם אחרי שהגיעו למלון אילנית לא נרגעה מהחוויה הקשה: "מאותו רגע שנתקלנו בהם הרעידות שהיו לי בגוף לא הרפו. בכל אופן, ישראלים בכל העולם ולא רק באיסטנבול, תהיו ערניים. לא אוהבים אותנו זאת האמת. אחרי מה שקורה באיראן אין להם בעיה לפגוע בכל ישראלי בעולם. מאותו הרגע החלטנו שאנחנו נקצר את הטיול בפאטאיה לפחות ימים מהמתוכנן ונחזור לבנגקוק. נשמע אימה? זה מה שהרגשנו, ומי שלא חווה את זה לא יוכל להבין. שמע ישראל ה' אלוהינו אחד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך