"נעשה לנו עוול שבגללו הפסדנו את האליפות"

"דולפיני" אשדוד, קבוצת הכדורגל באולמות לחירשים וכבדי שמיעה, הפסידה את תואר האליפות שלה בליגה הרגילה, שבה גם היא משתתפת, לאחר הפסד בשני משחקים בגמר לטכניון חיפה. במשחק ספגה הקבוצה 3 אדומים! היו"ר אוליאל טוען כי פסילת השחקן הזר של הקבוצה ניקולאי ורונין, מנעה את התואר מהקבוצה גם השנה. אשדוד נאבקת על התואר גם בליגה לחרשים וכבדי שמיעה.
יעקב אוליאל. "שילמנו מחיר יקר בגלל טעויות של אחרים".

בקבוצת הכדורגל באולמות לחירשים וכבדי שמיעה, "דולפיני אשדוד" עדיין לא נרגעו, ההרגשה היא שתואר האליפות של ההתאחדות לכדורגל ("ליגת השומעים") נלקח ממנה. או כמו שאומר היו"ר יעקב אוליאל: "נעשה לנו עוול שבגללו הפסדנו את האליפות".

אשדוד הגיע לגמר הליגה באולמות כאלופה. היא הייתה רחוקה שוב מהתואר שני משחקים. אחד ב-29.5 בבית ואחד בחוץ ב-1.6 בחיפה. בסיכום שני המשחקים מוכתרת אלופת הליגה

יעקב אוליאל מתאר מה קרה במשחקים:

"במשחק ראשון בבית הפסדנו 4:3 אחרי שבמחצית הראשונה הובלנו כבר 0:3, והחמצנו המון מצבים. גם יכולת אדירה של שוער הטכניון חיפה, מנעה מהם תבוסה במחצית הזו. במחצית השנייה הטכניון חיפה הצליחה להפוך את הקערה ולנצח 3:4. יצאנו למשחק השני שבו תיקבע אלופת מדינה במינוס שער אחד. המשחק נערך באולם חדיש ומפואר של הטכניון חיפה והיה מלא לגמרי. משהו כמו 350 איש מתוכם 100 אוהדים שלנו".

אבל כלום לא הכין את אוליאל והשחקנים שלו למה שציפה להם במשחק: "במחצית הראשונה הובלנו 0:1 משער של תמיר שקולניק והחמצנו המון מצבים, בדיוק כפי שהיה במשחק הראשון. גם הפעם הייתה זו היכולת האדירה של שוער של חיפה שמנעה מאתנו לכבוש עוד. במחצית שנייה חיפה הסתערה עלינו ובתוך חמש דקות הפכה את התוצאה ל-1:3. בתחילת מחצית השנייה שרון עדני נפצע ולא חזר למשחק בשל קרע בשריר התאומים. למרות זאת לא נשברנו והצלחנו להשוות את התוצאה ל-,3-3 משערים של עומר הלוי וחן ברגד. חיפה חזרה לתקוף ובמהלך אחת מהן ההתקפות תמיר שקולניק קיבל כרטיס אדום ישיר וחיפה הצליחה לעלות ליתרון 3:4. המשכנו לנסות להשוות את התוצאה, אבל שני שחקנים שלנו, עומר הלוי ואשד דלראה, קיבלו צהוב שני שגרר אדום, והטכניון ניצלה זאת לעלות לתוצאה 3:6 ולזכות באליפות".

המשחק מול הטכניון חיפה. (צילום: דורון חפיף).

אז האדומים שיבשו את כל המשחק?

"שלושת האדומים והפציעה של שרון עדני השפיעו, ולא רק זה, גם השחקן זר שלנו ניקולאי ורונין לא שיחק בגלל הוראה של פיפ"א לבטל את רישומו כשחקן בקבוצה. זאת קרה בשל טעות קשה של התאחדות לכדורגל. להזכירך יצאנו זכאים בבית דין בהתאחדות".

לדעתך נעשה לכם עוול בגללו הפסדתם את האליפות?

"כן בוודאי שנעשה עוול, ואנו שילמנו מחיר יקר בגלל טעויות של אחרים. זה עצוב שהמצב הגיע לזה".

עכשיו לאחר אובדן האליפות, מה המטרה בעונה הבאה?

"המטרה שלנו בשנה הבאה היא להחזיר את צלחת אליפות הביתה. במקביל יש כוונה לפתוח קבוצת בת בליגה השנייה במטרה לחשל את הדור הבא לקבוצה הבוגרת".

עתה נותר ל"דולפיני" אשדוד המאבק על התואר בליגת האולמות בכדורגל לכבדי שמיעה, שם היא תשחק בחצי גמר הפיינל פור ב-19.6 וב-21.6 , אם תעלה, בגמר. אשדוד היא האלופה המכהנת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך