"לא תמיד גורי חתולים שנראים נטושים הם באמת כאלה"

בשירות הווטרינרי באשדוד יצאו ביוזמה מבורכת להסביר לגבי גורי חתולים שנראים לנו נטושים. לפעמים רצון טוב לעזור להם, עלול פגוע בהם. " אנו רואים גורי חתולים קטנטנים שנראים נטושים ללא השגחה של האם. האינסטינקט הראשוני הוא לקחת את הקטנטנים ולהציל אותם, אך זו עלולה להיות טעות שתפגע ביכולת השרידות שלהם", מסבירים שם. כתבה שחייבים לקרוא רגע לפני שניגשים לעזור.
גורי חתולי נטושים שהגיעו לשירות הווטרינרי.

לא פעם אנחנו שומעים יללה של גור חתולים. הלב אצל רבים מאתנו נכמר. אנחנו רוצים לעזור. לא תמיד אנחנו יודעים איך. לפעמים מתוך רצון טוב אנחנו עושים את הפעולה ההפוכה. לכן בשירות הווטרינרי העירוני של אשדוד, שם עושים ימים כלילתו למען החיות, כולל גם חיות הרחוב, יצאו ביוזמה מוברכת מאוד של הסבר, שיעזור לנו אולי להבין טוב יותר, רגע אחד לפני שאנחנו עושים מעשה ממקום טוב, שהתוצאה שלו לא תמיד טובה.

"באביב ובקיץ, אנו פוגשים יותר ויותר גורי חתולים קטנטנים שנראים נטושים ללא השגחה של האם", כך פותחים את ההסבר בשירות הווטרינרי. "האינסטינקט הראשוני הוא לקחת את הקטנטנים ולהציל אותם, אך זו עלולה להיות טעות שתפגע ביכולת השרידות שלהם. לפני שאתם מעבירים את החתלתולים הצעירים לארגז ומתקשרים למוקד 106 כדי שנאסוף אותם מומלץ לנקוט בפעולות הבאות":

  1. תצפתו על הגורים מרחוק : ברב המקרים אם הגורים בדיוק יצאה לחפש מזון או שהיא מכינה להם מיקום חדש ובטוח יותר. מומלץ לחכות מספר שעות על מנת לוודא שהאם חוזרת למקום.
  2. שימרו על מרחק מהחתלתולים של לפחות 15 מטר כדי שלא להבהיל את האם או למנוע את חזרתה למקום. האמא תיגש אל הגורים רק כאשר תרגיש בטוחה, גם אם תאלץ להמתין במשך מספר שעות.
  3. האם הגורים נמצאים בסכנה מידית? האם יש כלבים משוטטים בסביבתם/ עורבים שמנסים לפגוע בהם? האם מזג האוויר קיצוני? האם הגורים נמצאים בסמיכות למקום עם הרבה הולכי רגל/מכוניות?

במידה והגורים נמצאים בסכנת חיים ממשית עליכם לפנות למוקד עירוני 106 ואנו נגיע לפנות את הגורים מהמקום.  פינוי גורים יונקים והפרדתם מאמם מקטין משמעותית את יכולת ההישרדות שלהם ועל כן יש לעשות זאת רק אם אין ברירה אחרת. הסיכוי הטוב ביותר עבורם הוא לצד אמם, שתעניק להם חום , הגנה וחלב אם, ולכן דאגו לפינויים מהמקום רק אם נשקפת סכנה ממשית.

השירות הווטרינרי העירוני.

איך יודעים בן כמה הגור?

"עיני הגורים נפתחות סביב גיל שבועיים. שיני החתלתולים יתחילו לבצבץ החל מגיל 3 שבועות, חתלתול שצמחו לו כל שיני החלב יהיה כבן 6 שבועות. הגורים מתחילים להתלקק ולדאוג לניקוי עצמי לאחר כ5 שבועות. האוזניים של הגור יהיה צמודות לראש לרוב עד גיל 14 ימים ואז יזדקפו".

מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב ממשיך להתקיים בימים אלו ומתנהל באמצעות פתיחת קריאת מוקד ל106

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך