"השחקנים שג'ף רוזן הביא היו גורם המרכזי לירידה"

ארמונד אסולין יו"ר מכבי אשדוד בכדורסל לוקח אחריות על ירידת הקבוצה לארצית, אבל פותח בריאיון בלעדי את כל הסיבות הנוספות שהביאו לירידת הקבוצה. הוא מדבר על הכל, ג'ף רוזן וקבלת ההחלטות שלו, המאמן עופר רחימי, הבריאות שלו שנפגעה בשנה הזו בגלל הקבוצה וגם על ראש העיר ד"ר לסרי. ראיון הכי אמיץ וגלוי שתקראו. אסולין שהתפטר כחלק מלקיחת האחריות: "הוקל לי נפשית".
ארמונד אסולין יו"ר מכבי אשדוד.

מכבי אשדוד ירדה לארצית. קבוצת הכדורסל שרצתה לעלות חזרה לליגת העל, וצרפה השנה את איש העסקים היהודי אמריקאי ג'ף רוזן, לשעבר הבעלים של מכבי חיפה, לא רק שלא צלחה בכך, אלא אף ירדה לליגה השלישית. ארמונד אסולין היו"ר, שנמצא בקבוצה 12 שנים מתוכן 3 כיו"ר ועושה הכל בהתנדבות, שלקח אחריות על הירידה, מספר בראיון בלעדי את כל מה שהביא את הקבוצה לשם. ראיון שבוא הוא מדבר בלי פילטרים ועם הרבה מאוד אומץ.

ארמונד השאלה הראשונה היא מה החלק שלך? אתה הרי היו"ר.

"בסוף בסוף מי שנמצא בראש הארגון, האחריות היא שלו. הרבה אנשים אמרו לי שאני לא צריך לקחת את כל האחריות עליי שאמרו שאני לא האחראי הבלעדי. אני חושב שמאחר שניהלתי את הארגון הזה אז האחריות עליי".

כל הכבוד על לקיחת האחריות. אבל לא היית לבד בוודאי השנה.

"אני לא לבד. קבוצה מורכבת מכמה גורמים. היה לנו השנה את ג'ף רוזן שהוא היה גם ספונסר, גם המנהל המקצועי וגם נשיא המועדון. ההסדר איתו היה שהוא אחראי על השחקנים וגיוסם. אלה ההחלטות המקצועיות שהוא קיבל".

ראש העיר ד"ר לסרי ורוזן בביקורו הבודד בארץ. ,בלי התמיכה של העירייה אין קבוצה".

אמרו שהמרחק שלו  מכאן, כי הגיע רק פעם אחת, וקצב קבלת ההחלטות שלו היו גורם מרכזי בירידה.

"זה גם ההחלטות האיטיות שאנחנו לא רגילים לזמנים שהוא עובד. אבל זה גם השחקנים שהוא הביא. הם היו הגורם המרכזי לירידה. אלה לא היו שחקנים שאיתם אפשר לנצח. גם כשביקשנו שמות של שחקנים זרים אחרים הוא לא הביא לנו מי שביקשנו. הוא לא החליף וגם לא הביא זר שלישי. היה סיכום שיבוא זר שלישי שייבחן ועל פי זה יוחלט מי להשאיר וזה לא נעשה. כל קבלת ההחלטות האלה, כל המכלול הזה פגע בנו. נכון שהוא נתן כסף שעזר מאוד מאוד, אבל מבחינה מקצועית זה פגע. מי ששילם את המחיר היה עופר רחימי (המאמן שפוטר – מ.ס). אמרתי לעופר שבדבר אחד אני כועס עליו, כי הוא אדם נדיר מבחינה אנושית, שהוא לא עמד על הרגליים האחוריות לאחר שלא הביאו לו את מי שרצה והביאו לו שחקנים לא מתאימים. על זה הכעס".

מה ציפית שיתפטר?

"תשמע רציתי שיעשה מעשה מול ג'ף. לא רציתי שיתפטר. רציתי שיפעל מול ג'ף שיביא שחקנים טובים יותר. גם הוא היה כבול בעניין  המקצועי מול ג'ף, בסוף הפסד רדף הפסד וזהו לא הייתה סבלנות והוא פוטר".

רחימי נפגע. הוא מסתובב פגוע מהפיטורים שלו עד היום. יש לך משהו להגיד לו?

"אני לא ידע ממי הוא פגוע. יכול רק לתאר לעצמי. הוא פגוע בעיקר מג'ף כי ג'ף סנדל אותו ולא נתן לא את המענה. לא הייתה לי ברירה בפיטוריו. ראיתי את עופר שהגיע למצב של לרחם עליו, כי הוא כבר לא האמין בשחקנים. הוא ידע כנראה לאן זה הולך ולא היה לו פתרון לעניין הזה. הוא נפגע מהצורה שזה נעשה, אבל היה צריך להבין לבד".

ועכשיו גם אתה התפטרת. זה פתרון?

"ההחלטה להתפטר היא החלטה שהתקבלה לפני שירדנו ליגה. ראש העיר לא קיבל את ההתפטרות שלי בעבר למרות שאמרתי לו שאני באמת לא יכול. בשביל לא להשאיר חלל ריק קבלתי את בקשתו של ראש העיר ונשארתי עוד עונה שהייתה קשה מתמיד"

לא כולם יודעים אפילו בריאותית זה פגע בך.

"בוודאי. בשנה האחרונה סבלתי מסחרחורות איומות. הלכתי לרופא מומחה ושאלתי אותו האם לחץ יכול לגרום לזה. הוא אישר את זה בפה מלא שלחץ גורם לתופעות האלה. זו תופעה שזה היה משבית אותי לשבוע פלוס כל פעם".

זה היה שווה את זה?

"תשמע. קודם כל נקראנו לדגל. זו תרומה לקהילה שאני באופן אישי תומך בתרומה מעצמך לקהילה. ל אחד צריך לתרום לקהילה. אז ראיתי בזה גם תרומה לציבור. שווה? לא יודע אם היה שווה או לא. ברור שיש הצלחות זה שווה ושיש הפסדים זה לא שווה. אני בעסק הזה 12 שנה לא בודק שווה או לא".

עופר רחימי. "ראיתי את עופר שהגיע למצב של לרחם עליו"

אם היית יכול לשנות מש הוט בדיעבד, מה הייתה משנה העונה?

"אני רוצה לענות על זה בצורה אחרת. לא ישירות על השאלה. עיריית אשדוד היא עירייה שנותנת הרבה כסף לספורט ולקבוצה. בלי התמיכה שלה אין קבוצה. מצד שני קבוצה בליגת העל לא יכולה להיתמך רק על ידי עירייה ותקציב המנהלת. הציפייה היא שהאשדודים בעלי יכולת, אנשי ממון, יתרמו. זה לא קרה. לא הצלחנו לגייס כסף באופן כזה שזה יחזיק את הקבוצה. מגיע שאפו לראש העיר ד"ר לסרי שתמך כמו שהוא תומך בספורט בעיר. רק על זה לבד מאוד כואב לי. רציתי לתת לו משהו חיובי כמו עליית ליגה. "שומר החומות" מנע זאת מאיתנו בעונה שעברה. נקווה שהקבוצה תישאר בלאומית וההנהלה החדשה, עם היו"ר החדש, תביא תוצאות טובות מאתנו. אני אהיה הראשון לשמוח".

עוד בדיעבד אבל לא קל. היית מוותר על צירוף ג'ף רוזן?

"זאת באמת שאלה קשה. אנחנו עברנו אתו שנה לא פשוטה. הכסף היה מאוד חשוב, אבל לא רציתי לראות בו ארנק. ג'ף שנים רבות רבות בענף והוא מבין כדורסל. ראיתי איך הוא עבד כשהיה בארץ. חשבתי שיעזרו לנו, הוא ואחיינו מתיו נציגו, גם בהיבט המקצועי והכספי. בסוף התעסקנו בכסף ולא ברמה המקצועית. לא קיבלנו מענה בנושא הזה".

ומה הלאה? מה יהיה עם הקבוצה?

"ביום שהודעתי סופית שאני לא ממשיך, מתוך זה שאני נושא באחריות,  הוקל לי נפשית כי אין לי את הלחץ של לבנות קבוצה ולתחזק קבוצה. מהרגע הזה ואילך אני עושה הכל להשאיר שולחן נקי לבאים בתור. אכנס את האסיפה הכללית בכדי שיוכלו להמשיך. אעזור ליו"ר הבא ככל יכולתי להיכנס למשימה הזו כמה שיותר מהר, כי אין לו הרבה זמן".

זה מבחינתך. מה מבחינת הקבוצה?

"הגשנו עתירה לבית הדין של האיגוד בנשוא 2 יורדות  או 3 יורדות. לטענתנו ההחלטה להוריד 3 יורדות הייתה בהפתעה גמורה ולא נאמר לאף קבוצה עליה. לא נעבור לסדר היום והגשנו עתירה. האיגוד ביקש שנמתין עם קבלת התשובה עד שתהיה ישיבה עם המנהלת. נקווה שהתשובה תהיה 2 יורדות ואז מייתרים את העתירה, כי הקבוצה תישאר בלאומית".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך