סגן ראה"ע אלי נכט פנה לוועדת האתיקה של הכנסת בבקשה להשעות את ח"כ עופר כסיף

ארבעה ימים לאחר התיעוד המרתיח בו נראה ח"כ כסיף, תוקף שוטר ללא שום תגובה מערכות אכיפת החוק, שלח נכט לוועדת האתיקה של הכנסת מכתב מנומק היטב בוא הוא דורש להשעות את כסיף.

ימים ספורים לאחר המהומה שעורר ח"כ עופר כסיף, שצולם תוקף שוטר, הגיש סגן ראש העיר עו"ד אלי נכט קובלנה כנגד כסיף לועדת האתיקה של הכנסת בבקשה להשעות את עופר כסיף.

במכתב ששלח נכט לוועדה נכתב: "לפני מספר ימים, היינו עדים למחזה, שלא תיארתי כי "נזכה" לראותו במדינתו. חבר כנסת (עופר כסיף), נבחר ציבור, חבר בית הנבחרים של מדינת העם היהודי, נוקט באלימות מילולית ופיזית כלפי איש כוחות הביטחון, ומכה אותו, רק על כך שהאחרון ביצע את עבודתו.

האם זוהי הדוגמא שהנבחרים שלנו אמורים לשמש לעם? האם זוהי התנהגות נורמטיבית שמצופה מנבחר ציבור? האם יאה למדינה שאלו הם נבחריה? לא! לא! ולא! לא רק שמעשה זה פסול בכל רמה אנושית, מוסרית וערכית, הוא מפורר את האמון במוסד הכנסת ובנבחריו. זאת בדיוק הסיבה, מדוע כללי הכנסת קובעים נורמות התנהגות שאמורות להלום חבר כנסת:

סעיף 1א (4):

ישמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה, יהיה מסור למילוי תפקידיו בכנסת, ינהג בדרך ההולמת את מעמדו כחבר הכנסת ויעשה לטיפוח אמון הציבור בכנסת;

סעיף 2:

"חבר הכנסת ישמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה, ינהג בדרך ההולמת את מעמדו ואת חובותיו כחבר הכנסת, ויימנע משימוש בלתי ראוי בחסינויותיו ובזכויותיו כחבר הכנסת."

לאור האמור לעיל, וכפי שאנו עדים לכל העברות אותם ביצע ח"כ כסיף אני דורש מוועדת האתיקה להתכנס בהקדם האפשרי, ולקבל החלטה של השעיה מידית של מר כסיף מכל פעילות פרלמנטרית בכנסת בתקופה הקרובה. זאת, במטרה להעביר מסר כי מוסד הכנסת אינו מעודד התנהגות בריונית ונוקט ביד קשה בכל גילוי התנהגות מעין זו, ואינו מוכן לסבול אלימות מצד ח"כ בשום נסיבות, לא בהווה ולא בעתיד".

המכתב ששלח נכט:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך