יום העצמאות

מצטיין בצה"ל ומצטיין באיחוד הצלה

ידידה סמסון, 23, מאזור א' באשדוד, הוא אח מוסמך בצה"ל שגם זכה להצטיינות על שירותו וגם מתנדב באיחוד הצלה באשדוד. מאיפה הוא מוצא את הזמן? – "זה תחום שאני אוהב עוד מימי התיכון ושאתה אוהב משהו אתה מוצא זמן אליו". ידידה גם מבהיר כמה זמן הוא יעשה את ההתנדבות באיחוד הצלה: "כל עוד אני מסוגל פיזית ונפשית לעשות את זה, אעשה את זה ואמשיך".
ידידה סמסון בצה"ל.

כשידידה סמסון יורד מהמדים של צה"ל הוא עולה על המדים של איחוד הצלה. אין רבים כמותו. איש רפואה בצבא ובאזרחות. כמו שנאמר – "לתפארת מדינת ישראל". אגב הוא גם מצטיין בשני התחומים.

תכירו את ידידדה סמסון, 23, מאזור א' באשדוד.  ידידיה הוא אח מוסמך בצבא בקבע שמשרת במרכז. כשהיה היה עתודאי למד סיעוד ומאז הוא בתפקיד בצבא. הוא גם זכה לקבל הצטיינות של מפקד הבסיס בו שירת עד לאחרונה בדרום הארץ. במסגרת העבודה בצבא הוא עוסק גם בעבודה שהיא טיפולית, אבל לאחים הרפואיים בצבא יש גם עבודה ניהולית. שזה אומר כל מה שקשור לניהול מערכות הבריאות. הוא כאמור מתמחה בכך.

באמבולנס של איחוד הצלה.

אבל כאן זה לא נגמר. כשהוא מגיע הביתה הוא כאמור מתנדב באיחוד הצלה ועושה גם את זה בהצטיינות. באיחוד הצלה הוא גם משמש כאח מוסמך ומתנדב שם כבר 3 שנים. בזמן שאחרים נחים, בוודאי לאחר השירות בצבא, כולל גם בסופי שבוע, הוא לובש את המדים הכתומים ומתנדב באיחוד הצלה. ידידיה מתאר את תפקידו באיחוד: "יש לי ציוד רפואי באוטו באופן קבוע. אם יש קריאה רפואית לכתובת שקרובה אליי או למקום בו אני נמצא, אני תמיד משתדל לצאת. יש לנו בעיר על כל אזור תורן בשבת, והרבה פעמים אני לוקח אחריות על אזור צפון העיר. יוצא לי לעשות את זה לא מעט".

איך יש לך זמן גם וגם?

"זה תחום שאני אוהב עוד מימי התיכון, ושאתה אוהב משהו אתה מוצא זמן אליו. חוץ מזה יש את הסיפוק שאי אפשר להסביר כשאתה מגיע לאדם ואפילו מקשיב לו ומרגיע אותו, לפעמים זו כל העבודה. בוודאי כשאתה מגיע ומציל חיים".

ומה עם החיים שלך? נשאר לך זמן לעצמך?

"שהייתי בשירות חובה לא היה נשאר לי כמעט זמן לעצמי, כי גם הייתי מתנדב וגם הייתי בצבא ובנוסף עובד במשרה חלקית לפרנסתי. אבל עכשיו אני בקבע והפסקתי לעבוד בעבודה נוספת ונשאר לי רק הצבא וההתנדבות, ואת שניהם אני אוהב מאוד לעשות".

ידידה מספר על אירוע שהתרחש לפני כשבועיים בעת שהתנדב באיחוד הצלה: "יצא לי להגיע לאדם מבוגר שחווה התקף פסיכוטי (מצב חירום נפשי – מ.ס). נשארתי איתו ועם המשפחה שלו זמן לא קטן. עצם זה שישבתי איתו ודברתי גם עם המשפחה, והסברתי את הסיטואציה, זה מה שגרם לו להתפנות ולקבל טיפול. בדרך כלל במצב הזה אנשים לא מסכימים לקבל טיפול כי יש אובדן של קשר המציאות, אז אנחנו נאלצים לפנות בכח. מבחינתי אם הצלחתי להביא אותו ואת המשפחה להסכים להתפנות שלא בכח, זה ההבדל".

"זה תחום שאני אוהב". ידידיה סמסון.

רק בנינו. עד מתי תעשה את זה? עד מתי יהיה לך כח?

"דרכתי בעולם הזה בגיל 15 בפעם הראשונה כמע"ר (מגיש עזרה ראשונה – מ.ס). אם אתה שואל אותי עד מתי, אז עד מתי שאני פיזית יכול לעשות את העבודה. בוא נקווה שזה יהיה כמה שיותר מאוחר. בגיל מבוגר יותר. אז כל עוד אני מסוגל פיזית וגם נפשית לעשות את זה, אעשה את זה ואמשיך".

.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך