עצרת זיכרון לזכר חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בנמל אשדוד

מנכ"ל נמל אשדוד תא"ל במיל', משה שיקו זאנה: "השכול הכה גם במשפחת נמל אשדוד, בפיגוע נורא שהתרחש אצלנו לפני 18 שנה, בו איבדנו עובדים יקרים . משפחות יקרות, אנו נמשיך לפעול להנצחת זכרם של הנופלים".
שיקו זאנה ושלמה בניזרי. צילום: צילום- פבל טולצינסקי.

 חברת נמל אשדוד קיימה עצרת זיכרון לזכר חללי ישראל ונפגעי פעולות האיבה בטרמינל הנוסעים בנמל. הטקס התקיים במעמד המשפחות השכולות, הנהלת חברת נמל אשדוד, שלמה בניזרי- יו"ר יד לבנים אשדוד, עובדי הנמל ואורחים נוספים.

מנכ"ל נמל אשדוד, שיקו ז'אנה נאם ופתח את הטקס ואמר כי: "היום הזה מזכיר לנו שהמאבק הלאומי שלנו רחוק מסיום, והטרור מכה בנו ללא הבחנה גם היום. אל לנו לשכוח, שהחיים שלנו מתאפשרים באמצעות אומץ הלב של ישראלים רבים שנפלו במאבקנו הלאומי המשותף. זיכרונם מורה ומצווה לנו להמשיך במשימתנו להביא את מדינת ישראל להישגים וגבהים חדשים, ולפתח הזדמנויות להתחדשות וצמיחה, בייחוד בחברת הנמל שהינה השער הכלכלי הימי המרכזי של  ישראל.

בהמשך התייחס ז'אנה גם לעובדה שכעת ניתן להתכנס יחד כמו שצריך ללא בידוד וריחוק בשל מגפת הקורונה, מה שגרם לקושי בהיבט של זכרון הנופלים: "אני גאה שלמרות המורכבויות שחווינו בשל הקורונה, מצאנו את הדרכים להמשיך את מורשת הזכרון של הנופלים".

הוא הוסיף: "33 שנה שירתתי בצה"ל כמפקד, לחמתי, כאבתי, ניחמתי והשתתפתי באירועי זיכרון לחללי צה"ל, האירוע שאנו מקיימים היום בנמל מזכיר לי ולכולנו שהטרור והשכול נוגע בכל חלקה בישראל"

לאורך כל נאומו התייחס ופנה ז'אנה לנציגי 55 המשפחות השכולות מקרב עובדי הנמל, שחלקן הצטרפו למשפחת השכול בשל הפיגוע הנוראי שאירע בשטח נמל אשדוד ובו קיפחו את חייהם שמונה עובדים ושני אזרחים: "השכול הכה גם במשפחת נמל אשדוד, בפיגוע נורא שהתרחש אצלנו לפני 18 שנה, בו איבדנו עובדים יקרים . משפחות יקרות, אנו נמשיך לפעול להנצחת זכרם של הנופלים במסגרת אירועים רבים שאנו מקיימים במהלך השנה להנצחת זכר הנופלים".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך