הניתוח ששינה את חייו של המטופל בן ה-91 – צפו

גיל קיסרי בן ה91 תושב העיר תל אביב הגיע לאסותא אשדוד בשל כאבים במפרק ירך ימין. כאבים שהפכו למגבלת הליכה. הוא עבר ניתוח ומתהלך ללא הכאבים ואפילו חוזר לאיטו להליכה לטיולים שכה אהב.

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, המחלקה האורתופדית בניהולו של פרופ' מיכאל דרקסלר, הגיע גיל קיסרי בן ה91 תושב העיר תל אביב בשל כאבים במפרק ירך ימין.  מבירור המקרה נמצא שגיל קיסרי אוהב לטייל מדי יום אך, סובל מזה שנים מהכאבים ברגל ימין, שהלכו והחמירו עד למגבלה בהליכה, צליעות, כאבים מרובים ופגיעה באיכות החיים.

לאחר מספר בדיקות נמצא שיש צורך לבצע החלפת מפרק ירך ימין על מנת להטיב את מצבו ולהחזיר לו את איכות חייו והיכולת להמשיך ולטייל. עם זאת, מפאת גילו המתקדם ומחלות הרקע מהם סובל, החליטו הרופאים בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד לבצע בדיקות והכנות מקיפות לניתוח, יותר מהרגיל, על מנת להבטיח את שלומו של מר קסרי והצלחת הניתוח.

הבדיקות המקדימות העלו שישנה שחיקה קיצונית של המפרק ומצבו ההמוטולוגי של המטופל מורכב משהעריכו – נתון שהשפיע על מורכבות הניתוח.
אף על פי כן, בעצה אחת עם המטופל, הרופאים, בני המשפחה וקופת החולים, הוחלט לבצע את הניתוח. הניתוח עבר בהצלחה וגיל קיסרי מתהלך ללא הכאבים במפרק ירך ימין, שהיו כשיגרה בחייו, וחוזר לאיטו להליכה לטיולים שכה אהב.

פרופ' דרקסלר: "מדובר במקרה מורכב ולא שכיח של מטופל בן 91 שביקש להשיב לעצמו את איכות חייו תוך ביצוע ניתוח לא פשוט בכל המובנים- גיל, מחלות רקע ומפרק פגוע במידה רבה. כל ניתוח שמסתיים בהצלחה בטח כזה שמאפשר למטופל חזרה לחיים איכותיים יותר ולכן טובים יותר, הוא מרגש וממלא בסיפוק, אך ניתוח למטופל בן למעלה מ91, זו לא רק גאווה גדולה לרופאים המטפלים והמנתח, כי אם זכות ענקית.
לא בכל יום זוכה הרופא להתרגש ולחוות רגש אמיתי עם המטופל שלו, אבל היום זה קרה לי"

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך