האשדודים מרוצים

התושבים באשדוד הכי מרוצים מרמת הניקיון

העיר אשדוד נמצאת במקום הראשון מקרב הערים הגדולות בישראל עם שביעות רצון של 59 אחוז מרמת הניקיון בעיר

הסקר שנערך על ידי אתר התקשות ICE לקראת פסח בודק את השקעת הרשויות בתחום הניקיון על פי התקציב המושקע בכך, לעומת תוצאות סקר שביעות רצון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ההישג גדול יותר נוכח החלק התקציבי היחסי של העיר השישית בגודלה בישראל, שעל פי הנתונים מקצה 126 מיליון שקל לתברואה, 31 מיליון שקל מהם לניקיון.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמר כי מדובר בעוד עדות ליעילות העבודה באשדוד: "הגדלנו ב-2022 את תקציב הניקיון, את הכלים העומדים לרשותם ואת מצבת העובדים. בעיר יש 622 רחובות והעירייה נותנת שירות מקצה לקצה בזכות צוות מצוין וניהול נכון, ואני שמח שזה בא לידי ביטוי גם בהערכה מצד התושבים".

התוצאות הנוכחיות ממשיכות את המגמה באשדוד, שניצבה במקום הראשון המשוקלל *גם בסקר של הלמ"ס בשנת 2018, ובפער גדול ומובהק מיתר הערים. הסקר משקלל את נתוני הערים על פי בדיקה של מספר הפחים ביחס למספר התושבים, מספר עובדי הניקיון ביחס למספר התושבים, ומספרם ביחס לשטח של העיר. לכך התווספו נתוני שביעות הרצון של התושבים מרמת הניקיון הכללית, התרשמות ממצב הפחים וגם ממצב הפארקים.

בעירייה הסבירו כי התוצאות המחמיאות הן תולדה של ירידה מדוקדקת לפרטים באמצעות מנהלות הרובע, ובקרה מתמדת על ניקיון העיר גם באמצעות מוקד רואה. עוד הוסיפו, כי תלונות על אשפה או לכלוך שמגיעות למוקד העירוני מטופלות במהירות וכי גם לתושבים יש חלק במאמץ לשמור על עיר נקיה. "אנחנו עובדים על פי תוכניות מסודרות ומתן מענה מוסדר בכל רחבי העיר, ועושים זאת ביעילות שיא", הסבירו באגף התברואה. "שביעות הרצון של התושבים מחמיאה, אבל אין לנו כל כוונה לנוח על זרי הדפנה אלא רק להמשיך ולהשתפר".

יש לציין, כי בימים אלה נמצאת העירייה בשיאו של מבצע ניקיון לקראת חג הפסח, וכבר כעת עומדת כמות האשפה שנאספה ב-49 טון לעומת 2021 וכ-600 לעומת 2020. בעירייה מעריכים כי בימים הקרובים תוכפל הפסולת שתוצא החוצה, כולל ריהוט, חפצים שאינם נדרשים עוד ואשפה רטובה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך