מסוכן

ילד בן שלוש נפגע מ"שפכטל" וראייתו נפגעה

הילד הגיע לביה"ח הציבורי אסותא אשדוד. הוא אובחן עם פציעה חודרת נרחבת בעין והוכנס במידית לחדר הניתוח. הרופאים: "בפני הילד ומשפחתו צפוי הליך שיקום ארוך"
בית החולים אסותא אשדוד
צילום: נתנאל פריאנטי

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הובהל לפני מספר ימים ילד בן שלוש, תושב העיר אשדוד, כתוצאה מפגיעה בעינו השמאלית. מבירור המקרה עולה, כי הילד נפגע בשוגג מכלי העבודה שהיה בידי אחיו. עם קבלתו בביה"ח, במחלקת עיניים, נבדק הילד ע"י ד"ר רובינוב, סגן מנהל המחלקה, שאבחן פציעה חודרת נרחבת בעין עם חתך לכל אורך הקרנית ובעקבות כך, הכניסו במידית לחדר הניתוח.

פרופ' יוסף פיקל.

בסיום הניתוח, טופל הילד ע"י רופאי מחלקת העיניים ומחלקת הילדים של ביה"ח, עד לכניסתו לניתוח נוסף לצורך טיפול וסילוק של קטרקט שנוצר בעקבות הפגיעה, במהלך הניתוח אף נעשה שיחזור של החלק הקדמי של העין. הניתוח נעשה בהובלתה של ד"ר שגב, מנהלת יחידת הקרנית של ביה"ח.
הילד עבר את הניתוחים והטיפולים בהצלחה, עם זאת, משום אופי הפגיעה, עוד צפוי לו הליך ארוך של שיקום, עליו אמון ד"ר מיכאל כנורי מנהל שירות רפואת עיניים ילדים בביה"ח.

פרופ' פיקל מנהל מחלקת עיניים: "אנחנו חייבים לגלות ערנות מרבית להימצאותם של כלים חדים ובטח כלי עבודה בסמוך לילדים. ברגע אחד של חוסר תשומת לב, כלי עבודה תמים עלול ליצור פגיעה קיצונית בגופים של היקרים לנו מכל. בכל שנה, לקראת חג הפסח אנחנו עדים לעלייה בפגיעות של ילדים כתוצאה ממפגש עם חומרי עבודה או חומרי ניקיון. הורים -גלו ערנות ייתרה"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך