תלמיד תובע

תלמיד שנפגע קשות בברכו במגרש לא מתוחזק במדרשת בן גוריון תובע מאות אלפי שקלים

תלמיד כיתה י' שנפצע קשה בברכו במגרש הספורט המוזנח בבית הספר לחינוך סביבתי במדרשת בן גוריון בשדה בוקר, תובע מאות אלפי שקלים מביה"ס, חברת הפניקס שביטחה אותו בפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים וחברת הביטוח איילון.
עו"ד דותן לינדברג

מהתביעה שהוגשה לבית משפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג עולה, כי התאונה קרתה לפני כ-4 שנים במהלך פעילות ספורטיבית שנערכה במגרש הספורט הישן, המוזנח, הלקוי והלא בטיחותי שהופעל בתנאי תחזוקה ירודים בשטח בית הספר. בעת שקפץ במהלך פעילות הספורט, הוא נחת עם ברכו על אבן שהייתה על גבי רצפת המגרש וסובב את ברכו השמאלית.

כתוצאה מהתאונה ברכו התנפחה וכאבה, הוא החל לצלוע והתקשה לכופף את הברך. בדיקת MRI הדגימה חבלה סיבובית וקרע ברצועה הצולבת ובמעטפת הסחוס סביב המיניסקוס. כתוצאה מהפגיעה, הצעיר נאלץ לעבור בבית החולים 'אסותא' ברמת החייל בתל אביב שלושה ניתוחים שכללו תפירה של המניסקוס ושחזור הרצועה הצולבת הקדמית בעזרת שתל.

למרות הניתוחים והטיפולים הרבים שעבר לא חלה הטבה ממשית במצבו. מאז התאונה ובעקבותיה הוא ממשיך לסבול מכאבים קבועים בברך שמאל המתגברים בעת ניסיון להפעיל את הברך וגם ממגבלות תנועה בברך שמאל. הוא מתקשה בביצוע פעולות הכרוכות בהפעלת הברך, כמו עמידה והליכה ממושכת, הליכה מהירה וריצה, ישיבה נמוכה, עליה וירידה במדרגות, נשיאת חפצים כבדים ועוד. אם לא די בכך, הצעיר נותר עם צלקת ניתוחית גדולה, מכאיבה ומכוערת.

מומחה רפואי בתחום האורתופדיה אשר בדק את הצעיר מטעם התביעה, קבע כי הוא סובל מנכות בשיעור של 31 אחוזים לצמיתות, זאת, בשל קרע ברצועה הצולבת הקדמית בברך שמאל, קרע במניסקוס וצלקת ניתוחית גדולה.

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג המתמחה בתביעות בשל נזקי גוף ותאונות תלמידים, טוען בתביעה כי על ביה"ס וחברות הביטוח לפצות את הצעיר לאחר שביה"ס התרשל בכך שלא דאג לתחזוקה תקינה של מגרש הספורט, לא סילק המפגע, לא דאג לנקות את המגרש ולא מנע את הפעילות הספורטיבית בשטח המגרש. לטענתו, מנהל ביה"ס התרשל בכך שלא דאג לזהות את המצב ולא הזהיר את התלמידים מפני הסכנות הכרוכות בפעילות ספורטיבית בשטח המגרש.
הצעיר תובע לקבל פיצוי עבור הפסדי שכר, זכויות סוציאליות ופנסיוניות, כאב וסבל, טיפולים רפואיים ועזרת צד ג'.
טרם הוגש כתב הגנה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך