כבוד!

פרופסור גל שמואל מאשדוד זכה למענק יוקרתי של הנציבות האירופית

המחקר הישראלי זכה היום לכבוד גדול והפעם עם ההכרזה של הנציבות האירופית על מענק מחקר שיינתן ל-13 חוקרים מישראל ⦿ המענק היוקרתי הוא תעודת כבוד והערכה לעולם המחקר ולמוסדות האקדמיה של ישראל * ברשימה המכובדת יש גם לנו נציג אשדודי – פרופ' גל שמואל, בוגר מקיף ג'

חוקרים ישראלים ממוסדות האקדמיה של ישראל, זכו לכבוד גדול ויקבלו מענק מחקר על פעילותם המבטיחה ועל הישגיהם בשדה המחקר. החוקרים הישראלים הם: פרופ' מורן ברקוביץ', פרופ' ענת לוין, פרופ' גל שמואל ופרופ' איתן יעקבי מהטכניון, פרופ' תמר גייגר, ד"ר רות שרץ-שובל וד"ר איתי תירוש ממכון ויצמן למדע, פרופ' קרים אדיפרסיטו ופרופ' גיל שגב מהאוניברסיטה העברית, פרופ' טל אלנבוגן ופרופ' וויצ'ך סאמוטי מאוניברסיטת תל אביב, פרופ' רחלה פופובצר מאוניברסיטת בר אילן ופרופ' ארנה רבינוביץ-עיני מאוניברסיטת חיפה.

מענקי ERC Consolidator מטעם הנציבות האירופית למחקר, ניתנים לחוקרים בולטים שצברו בין 7 ל-12 שנות ניסיון במחקר, לאחר שקיבלו את תואר הדוקטור, והציגו הישגים משמעותיים המעידים על עתידם המבטיח. המחקרים נעשים בגופי מחקר ציבוריים או פרטיים הפועל באחת ממדינות האיחוד האירופי, או באחת מהמדינות המשויכות לתוכנית. מענקי הנציבות האירופית למחקר (ERC) נחשבים לספינת הדגל של מצוינות במדע והם נועדו לתמוך בחוקרים המעלים רעיונות חלוציים ופורצי דרך בשלבי הגיבוש של צוות המחקר ותוכנית העבודה. סך המענק – כ-2 מיליון יורו לכל חוקר וחוקרת.

הטכניון אשר מעמיד ארבעה חוקרים ברשימת הזוכים, רושם שיא שנתי במספר החוקרים הזוכים ובהם נציג שלנו, פרופ' גל שמואל – בוגר מקיף ג'. פרופ' שמואל מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, מקבל מענק על תאוריה חדשנית לפיתוח מטא-חומרים (XCEPTIONAL), העוסקת בחומרים מהונדסים בעלי תכונות שאינן נמצאות בחומרים טבעיים. לתאוריה של פרופ' שמואל יש פוטנציאל יישומי רחב מאוד בהפחתת רעשים, קצירת אנרגיה, דימות רפואי, הסוואה ועוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך