השיחה…

"שומעת גילת, זה אני בנט. ביידן על הקו"..."יוו באמת נפתלי? תן תן לשמוע, תגיד לו שאני גם כאן"... ברור שהגזמתי, ברור ששיחה כזו לא נערכה באמת, אבל נראה כי בכל זאת יש הרגשה בציבור הרחב שבארה"ב הנשיא המכהן, ג'ו ביידן, לא כל כך סופר את האיש שמנהל לנו את המדינה. אולי זה רק אני, אולי לא, רק אומר.

בינואר נבחר ג'ו ביידן לתפקיד נשיא ארה"ב, מאז הוא שוחח/ נפגש עם נפתלי בנט ראש ממשלת ישראל 3 פעמים, האחרונה שבהם השבוע. אחת לרבעון הקיצר. זה נראה לא רע, אבל בתקופה בה ארה"ב סוגרת על עסקת אטום כל כך גרועה לישראל עם שלטון האייתולות המטוררלות, הייתי מצפה שיהיו קצת יותר פגישות שיחות, תקראו לזה איך שתרצו, כי זה נראה שהם לא סופרים אותנו והולכים "למכור" אותנו לטובת שקט מול איראן, כי ביידן עסוק באוקראינה ובפוטין (שקצת לא סופר אותו). אז לפחת שיספרו לנו מה קורה.

אין פה קשר לביבי ואל תחפשו. אני לא ביביבסט, אפילו רחוק מזה, אבל יש לי שוב הרגשה שאצל ביבי זה לא היה קורה. אני לא מדבר על היחסים שהיו לנתניהו עם נשיא ארה"ב הקודם טראמפ שם זה היה "הכי אחי", ונראה היה שהשניים מדברים בהודעות אס אמ אס אפילו על הבוקר, אבל כאן זה נראה כל כך מנותק כל כך חסר ניסיון, כל כך על חשבון הביטחון של ישראל.

ארה"ב חותרת להסכם עם איראן לא משנה מה. כאן צריך מישהו שיעמוד על רגליו האחוריות. אבל לבנט כך נראה אין רגליים אחוריות והוא בהחלט לא יעמוד על שלנו. שימו לב, לא שלו, שלנו. תראו מה קורה בקואליציה שלו בכדי להבין שבבית הוא לא יכול, אז בחוץ?  הממשלה החליטה להצביע על אותו חוק פעמיים. חוק הלאום יעבור בגרסה ממשלתית ובגרסה פרטית. נשבע לכם. זאת בכדי לאפשר למרצ ולרע"מ לא להצביע על מה שהן לא רוצות וכך לשמור על הקואליציה. אבל מי שומר אותנו בזירה הבינלאומית? בנט? אולי לפיד? אולי. כולי תקווה שכן. התקווה כמו שאתם יודעים היא בת שנות 2000, אבל לנו יש רק תקופה קצרה יותר עד שאיראן תהיה אטומית.

זה לא טור ביקורת זה טור שקורא להתעוררות. באמת לא משנה לי מי יישב בראש שולחן הממשלה. יש שיטה דמוקרטית והיא זו שקובעת. העם בציון הוא שקובע וטוב שכך, גם אם יש מי שטוען שהפעם העם בציון לא ניצח אלא השיטה ניצחה. אבל דבר אחד אין עליו ויכוח, ממשלת ישראל צריכה להיות תלויה בעצמה בכדי לשמור על ביטחוננו, האם זה קורה? ימים יגידו, אבל עד שהם יגידו אני מעדיף שבנט לא יחכה לשיחה הבאה עם ביידן כי יכול מאוד להיות שיהיה כבר תפוס שם…

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך