חזר ללכת

הסיפור הלא ייאמן על האיש שסבל מהבדלי גובה ברגליים וחזר ללכת כרגיל

משה קרבול, 58, נולד עם בעיה התפתחותית קשה במפרק ירך ימין שגרמה להבדל באורך רגליים וקיצור משמעותי של 7 ס"מ ברגל ימין לעומת שמאל. פרופ' מיכאל דרקסלר מנהל מחלקת אורתופדיה והמערך הרובוטי להחלפות מפרקים בבית החולים אסותא אשדוד, החליט לבצע את הניתוח המורכב של החלפת הירך. הניתוח עבר בהצלחה, אורך הרגליים כמעט הושווה ומשה שוחרר לביתו לאחר 3 ימים. משה קרבול: "אני נדהם לראות את התוצאה" פרופסור דרקסלר: "אני מאמין שכבר תוך מספר שבועות משה ירגיש שינוי מהותי בהליכה ובעיקר ללא כאבים לעומת לפני הניתוח".
משה קרבול ופרופסור דרקסלר.

זה סיפור שנשמע ללקוח מסרט. אבל הוא מציאותי, מאוד מציאותי ושינה חיים לאדם מקצה אל הקצה. הסיפור הלא ייאמן על האיש שסבל מהבדלי גובה ביו רגל ימים לשמאל וחזר ללכת כרגיל בכמה שעות!

משה קרבול, בן 58, נולד עם בעיה התפתחותית קשה במפרק ירך ימין (דספלזיה- פריקה מולדת של מפרק הירך), מה שגרם להבדל באורך רגליים וקיצור משמעותי של 7 ס"מ רגל ימין לעומת שמאל. לאורך השנים מצבו החמיר, והוא החל לצלוע ולסבול מכאבים במפרק  ונאלץ להשתמש בקביים תוך הגבלה וירידה ניכרת באיכות החיים.  משה פנה למספר רופאים שהמליצו על ניתוח החלפת ירך, אך בשל מורכבות המקרה (דרגה גבוהה של פריקה ושחיקה), בתי חולים בסביבה סרבו לנתחו.

אל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד הוא הגיע לאחר שנים של סבל וחיפוש אחר פתרון. פרופסור מיכאל דרקסלר, מנהל מחלקת אורתופדיה והמערך הרובוטי להחלפות מפרקים בבית החולים, החליט לבצע את הניתוח המורכב לאחר שהסביר ותאר את מהלך הניתוח גם למשה קרבול.

הניתוח אינו מבוצע תחת הרדמה כללית, אלא תחת שני רכיבי הרדמה נפרדים: הרדמה אפידורלית לחוט השדרה, שיוצרת חסימה עצבית לרגל המנותחת למשך 24 שעות ובנוסף, טשטוש של המטופל במטרה לנתק אותו מהליך הניתוח עצמו.

החלפת מפרק ברך באמצעות רובוט.

כך היה גם הפעם. הניתוח עבר בהצלחה, משה קרבול התהלך כבר למחרת ואורך הרגליים כמעט הושווה, דבר ששיפר במידה ניכרת את הצליעה שהייתה. הוא שוחרר לביתו לאחר שלושה ימים. כשבוע לאחר הניתוח, משה דיווח על שיפור בכאבים ובפעילות של הרגל. מסתבר כי מודל טיפולי זה מאפשר למטופל לקום ולהתהלך על רגליו, שעות ספורות לאחר הניתוח עם התפוגגותה של השפעת ההרדמה. ברובם המכריע של המקרים, יום לאחר הניתוח משתחרר המטופל לביתו כשהוא כבר יכול להתהלך על רגליו, עם או בלי הליכון.

משה קרבול: "תודה רבה רבה, אני נדהם לראות את התוצאה. ממש תודה רבה. כשיצאתי מהניתוח לא האמנתי שאני אחרי ניתוח, תודה רבה"

פרופ' מיכאל דרקסלר, הינו מומחה לאורתופדיה והחלפות מפרקים ברך וירך בשיטה חדשנית עם החלמה מהירה. לפרופ' דרקסלר ניסיון רב בהוראה פרונטלית וקלינית של סטודנטים. הוא התייחס לניתוח באופ כללי וגם למקרה של משה קרבול: "פריקה מולדת של מפרק הירך בהחלט מהווה אתגר  כירורגי אורתופדי בכמה מישורים – קיצור ניכר של שרירי האגן,  חסר עצם באגן וזוויות שונות והצרות תעלה של הירך, וכמובן הבדל גדול באורך רגליים. אני שמח וגאה לעזור למשה קרבול ושהניתוח עבר בהצלחה. אני מאמין שכבר תוך מספר שבועות מר קרבול ירגיש שינוי מהותי בהליכה ובעיקר ללא כאבים לעומת לפני הניתוח"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך