הכנסת החליטה: שיחרור מבידוד רק לאחר בדיקה מוסדית

אושר בוועדת הכנסת: קיצור הבידוד לאוכלוסיות בסיכון ושאינן, יתאפשר מעתה או בPCR או באנטיגן מוסדי
צילום: עירייצ אשדוד

ועדת הבריאות האריכה את צו בריאות העם עד יום ט' באדר א' התשפ"ב (10 בפברואר 2022). הצו מאשר שימוש בבדיקות אנטיגן מוסדיות לצורך הכרה בחולה או לקיצור בידוד על סמך תוצאה שלילית בבדיקה.

עו"ד טל פוקס ממשרד הבריאות אמרה בדיון כי עתה הצו מוגש ללא כל שוני בין האוכלוסיות השונות, ובשונה מהפעם הקודמת שקיצור הבידוד לאוכלוסיות שאינן בסיכון היה רק באנטיגן מוסדי ולאלו שבסיכון רק ב PCR, מעכשיו קיצור הבידוד לאוכלוסיות בסיכון ושאינן יתאפשר או בPCR או באנטיגן מוסדי.

ראש מטה בריאות הציבור, אילנה גנס אמרה בדיון כי הצו מוארך רק בעשרה ימים. "כיום יש ירידה בביקוש לבדיקות PCR. אנחנו עומדים על 24 שעות תוצאות מבדיקות המעבדה. במשך החודש הזה ניתחנו תוצאות של מאות אלפי אנשים של בדיקות אנטיגן אל מול בדיקות PCR. לפי הנתונים שעלה אצלנו, הרגישות של האנטיגן היא סביב 76%-80%. קרוב ל80% שייצאו שלילים באנטיגן, יוצאים כך גם ב PCR. 93% שייצאו חיוביים באנטיגן, קיבלו גם תשובה חיובית ב PCR. אפשר להסתמך על הבדיקה והיא נותנת מענה. אנחנו רגועים עם ההחלטה להמשיך עם הבדיקה הזו. כשהתחלואה תרד נחזור להמליץ להיבדק ב PCR".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך