מיליון בדיקות!

מיליון בדיקות אנטיגן יחולקו באשדוד

עיריית אשדוד יצאה הבוקר למבצע חלוקה של ערכות האנטיגן עבור מוסדות החינוך, רווחה, קשישים, אוכלוסיות בסיכון, חברה עירונית ועוד. למעלה ממיליון ערכות אנטיגן יחולקו באשדוד במהלך הימים הקרובים, כאשר כל תלמיד יקבל קופסה בת 20 בדיקות אנטיגן וכל איש צוות יקבל 10 בדיקות אנטיגן. המבצע יהיה בכל המגזרים - ממלכתי. ממלכתי דתי. חרדי ותורני.

בעקבות החלטת משרד החינוך ובהמשך למבצע הארצי שהחל כבר ביום שני האחרון, מינהל החינוך התחיל הבוקר (שני) במבצע חלוקת ערכות לבדיקת אנטיגן לתלמידים וצוותי החינוך באשדוד. מהבוקר החלה חלוקה בכל מוסדות החינוך (בכל המגזרים) ובקרב אוכלוסיות שונות בעיר. כל תלמיד יקבל ערכה ובה 20 בדיקות אנטיגן וכל איש צוות ערכה עם 10 בדיקות. בסה"כ יחולקו מיליון בדיקות אנטיגן באשדוד.

על המבצע באשדוד אחראי מינהל החינוך כאמור, שהחל את החלוקה היום בבוקר והוא יכלול את כל תלמידי העיר, גם אלה שבבידוד. החלוקה בתוך מוסדות החינוך תיעשה על ידי מנהל המוסד, צוות העובדים ונאמני הורים שנרתמו לסייע, בהתאם לגיל הילדים. תחילה ילדי הגנים ולאחריהם ילדי היסודי, החטיבה הצעירה והחטיבה העליונה. ערכות אנטיגן יחולקו גם לאוכלוסיות בסיכון, לקשישים ולכל מוסדות הרווחה.

ההחלטה על מבצע הבדיקות נולדה לאור היקף המאומתים והמבודדים במערכת החינוך, ודרישת הורים ומורים לקדם חלוקת ערכות לבדיקה מהירה. כזכור, משרד החינוך גם קבע כי ממחר, יום חמישי, יבוטלו הבידודים ולפיכך, התלמידים וצוותי ההוראה יידרשו להרבות בבדיקות מהירות, ולדווח מיד על התוצאות. מינימום הבדיקות הנדרשות הן שתי בדיקות בשבוע, בימים ראשון ורביעי, לפני ההגעה לבית הספר. בעירייה כאמור החלו היום במבצע החלוקה ולהערכת המומחים הגם שיירשמו לא מעט מאומתים, המבצע יאפשר לקיים מערך לימודים ומסגרת לתלמידים.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי יצא בהודעה לציבור ההורים וביקש מהם להיות שותפים למבצע החשוב. "הורים יקרים", כותב ראש העיר, "מוטלת על כתפי כולנו האחריות האישית לעצור את המשך התפשטות הקורונה ולהבטיח שהתלמידים יגיעו למערכת הבריאות, רק כשהם בריאים! אנא מכם, דאגו לבצע את הבדיקות כסדרן: תלמיד שתוצאת הבדיקה הביתית חיובית יבצע בדיקה מוסדית שתוצאתה תקבע אם יידרש לבידוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך