הורחב הפטור מעמידה בתור

כ-480 אלף איש יהיו זכאים לכך מהיום. גם אדם עם מוגבלות נפשית, שכלית או אוטיזם, עיוור, ניצול שואה, נפגע פעולות איבה, מקבל גמלת סיעוד, ניידות וילד נכה – יהיו פטורים מעמידה בתור.
ביטוח לאומי באשדוד-אנשים ממתינים

וועדת העבודה והרווחה אישרה  את התקנות החדשות, המרחיבות את הזכאים לפטור מעמידה בתור. לאחר 4 שנות דיונים ומבוי סתום, תכלול ההרחבה לראשונה גם ניצולי שואה, אסירי ציון, נפגעי איבה וילדים עם מוגבליות, והורדת רף הזכאות לפטור מ-50% ל-40% נכות נפשית, שכלית או אוטיזם.

יו"ר הוועדה, אפרת רייטן-מרום (העבודה) אמרה: "נעשו ניסיונות רבים בעבר לאזן בין הרצון להרחיב את הפטור מתור לאנשים עם מוגבלויות לבין צרכי הציבור הרחב. ואחרי מבוי סתום של שנים הצלחנו לפתור את הסבך, ולהביא לפי שלושה זכאים, הרחבה משמעותית מאוד ודרמטית. ההצעה כיום היא מאוזנת ומכניסה עוד כ-300 אלף איש, בנוסף ל-160 אלף איש שהיו בתקנות הקודמות. השינוי עלול לעורר קשיים במרחב הציבורי, ועלינו להיזהר לפעול ברגישות – תוך איסוף נתונים על היישום בשטח".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך