אושר בקריאה ראשונה בכנסת: קיצור התקופה בה ניתן יהיה להחנות רכב ללא תזוזה

אושר בקריאה ראשונה בכנסת: קיצור התקופה בה ניתן יהיה להחנות רכב ללא תזוזה
רכבים חונים בחנייה באשדוד

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שמירת הניקיון (תיקון מס' 24) (גרירת רכבים נטושים), התשפ"ב-2021– של חבר הכנסת איתן גינזבורג. 3 תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תוחזר לוועדת הפנים.

על מנת להקל במצוקת החניה, ולמנוע מצב של ריבוי רכבים נטושים שמושארים במרחב הציבורי ומהווים מפגע, מוצע לקבוע כמה הסדרים שייעלו את הטיפול בתופעה זו. כך מוצע לקצר את פרק הזמן עד למתן התראה על גרירת רכב שהושאר ברשות הרבים משישים ימים לשלושים ימים.

מוצע לקבוע כי הזזת הרכב שתמנע את תחילת ההליכים לגרירתו היא הזזתו למרחק של 12 מטר לפחות ממקום החניה הקודם או פינויו לרחוב אחר; מוצע כי יהיה על הרשות המקומית לדרוש מבעל הרכב לפנות את הרכב ממקומו בתוך 21 ימים לכל היותר וכן מוצע לקבוע כי אפשר יהיה לגרור רכב שאין לו רישיון רכב או פוליסת ביטוח חובה בתוקף כבר לאחר עשרה ימים מיום מתן ההודעה על כך.

בדברי ההסבר נכתב: "מצוקת החניה הולכת וגדלה ומנגד רכבים נטושים גוזלים מקומות חניה רבים וגורמים סבל לנהגים ובזבוז זמן יקר בחיפוש אחר חניה פנויה. הרשויות אינן מצליחות לצמצם את התופעה מאחר שבעל רכב נטוש יכול להזיז את רכבו לאחר קבלת התראה מהרשות, ובכך להביא לתחילה מחודשת של מניין הימים עד לגרירת הרכב."

ח"כ איתן גינזבורג: "נוצר מצב קטסטרופלי שבו עשרות אלפי מכוניות נטושות מהוות גם מפגע סביבם גורמות באופן ישיר למצוקת החניה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך