הסדר טיעון לאחים חובה בתיק הסחיטה עם איסמעיל ג'רושי

הסדר טיעון מקל לאחים אלירן ויניב חובלאשוילי מאשדוד, שהואשמו בסחיטת ח.א בעל חברת ניקיון ביחד עם איסמעיל ג'רושי. בעקבות קשיים ראייתיים בתיק נגזרו על אלירן 11 חודשי מאסר בעוד יניב הפרקליטות תסתפק בימי מעצרו עד כה.

הסדר טיעון לאחים אלירן ויניב חובלאשוילי מאשדוד, בתיק הסחיטה באיומים של ח.א בעל חברת ניקיון מאשדוד, שטען שהשניים סחטו אותו בשליחותו של איסמעיל ג'רושי, מבכירי משפחת הפשע מרמלה.

כזכור מכתב האישום אשר הוגש לפני ארבעה חודשים, עולה כי האחים הציגו את עצמם כמגשרים בין ח.א בעל חברת הנקיון לבין איסמעיל ג'רושי, לאחר שהאחרון דרש מח.א סכום של 700 אלף שקלים, לאחר שלטענתו נפגע מכך שח.א הכניס כשותף לעסק יריב של משפחת ג'רושי.

עוד עולה מכתב האישום, כי זמן מה לאחר מכן התקשר אלירן לח.א ודרש להיפגש איתו כדי לגשר בינו לבין ג'רושי. כשנפגשו הבהירו לו האחים כי הם הסניף של ג'רושי באשדוד ושכדאי לו לשלם לג'רושי את הכסף, כדי שלא יסתבך. על פי כתב האישום, במהלך הפגישה דיבר אלירן עם איסמעיל ג'רושי בפלאפון ובהמשך העביר את המכשיר לח.א כדי שישוחח איתו בעצמו.

הפרקליטות טענה כי במהלך השיחה שב ואיים ג'רושי על ח.א ואיים כי במידה ולא ישלם לו, יפגע באשתו ובמשפחתו באומרו "כשאני אפרק את אשתך אתה תרוץ אחרי לשלם לי" ו "אם אמא שלך חושבת שמשטרה תעזור לה היא טועה, יש לי צבא שלם מאחוריי".

על פי כתב האישום במהלך הימים שלאחר מכן דחקו האחים בקורבן לשלם את הכסף, כשהם מבהירים לו כי במידה ולא ישלם, זה לא יגמר טוב מבחינתו. באחת השיחות אף אמר לו אלירן "אל תיכנס לכותרות הראשיות אחי".

התשתית הראייתית התבססה על גרסת הקורבן, ותיעוד שיחות והודעות המתעדות חלקים ממסכת הסחיטה. כמו כן בתיק החקירה צילומי אבטחה מהפגישה במסעדה באשדוד, ועדויות נוספות שנגבו במסגרת החקירה.

לאחר בחינת חומרי החקירה, הצביעו עורכי הדין ירון גיגי, נס בן נתן ויצחק איצקוביץ', בפני הפרקליטות על קשיים ראייתית מסוימים בתיק ביחס לחלקו של כל אחד מהנאשמים. כשבין היתר נטען, בכל הנוגע לג'רושי, כי לא היה תיעוד בפלט השיחות לקיומה של שיחת וידאו שבה לקח לכאורה חלק ג'רושי, אשר היה באותה עת בחו"ל, ובמסגרתה נשמעו חלק מהאיומים. כמו כן, לגבי אלירן טען סנגורו כי מרשו נכנס לתמונה כמגשר ומפשר ולכן אלמנט הסחיטה הינו בעוצמה מאוד נמוכה.

בעקבות כך בסופו של דבר, השופט מנחם מזרחי גזר על ג'רושי שמונה חודשי מאסר, כשלכך יתווסף מאסר מותנה שיופעל בחופף ובמצטבר – כך שסך הכל הוא ירצה 10 חודשי מאסר. עוד יוטלו עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 150 אלף שקלים. מנגד, על אלירן חובלאשוילי נגזרו 11 חודשי מאסר, שלושה חודשי מאסר מותנה וקנס בסך 10 אלף שקלים, בעוד אל אחיו הצעיר יניב הפרקליטות הסתפקה בימי מעצרו חודשיים מאחורי סורג ובריח ועוד 3 חודשים במעצר בית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך