אשדוד אירחה כנס למנהלי גבייה מפורום ה-15

אגף הגביה אירח השבוע מנהלי גביה מהערים הגדולות בארץ, לכנס מקצועי שעסק בנושאי גביה, ארנונה והיטלים, מודלים מנהליים, פסיקות של בית המשפט העליון ומערכת הגביה של אשדוד * האורחים נהנו מאירוח מאורגן שכלל גם סיור היכרות עם אשדוד וטעימה קטנה מהאפשרויות שהעיר מזמנת למבקרים בה
צילום: אורי קריספין

מנהלי מחלקות ואגפי גביה בערים המרכזיות בארץ נענו להזמנת מנהלת אגף הגבייה באשדוד, ובאו לכנס מקצועי שכלל מפגש עמיתים, למידה והכרות עם העיר אשדוד. הכנס החל בקבלת פנים לארוחת בוקר קלה במרכז לצעירים "כיוונים" ולאחריה התכנסות לסדרת הרצאות בנושאים שונים. מנהלת אגף הגביה, מזל אבוטבול, הציגה את אשדוד, נתנה רקע כללי על העיר וסקרה בקצרה את תולדות העיר. לאחר מכן פרשה את משנתה המקצועית, הציגה את המבנה הארגוני של האגף, הפיתוחים הטכנולוגיים המיוחדים ליחידה והנגשה דיגיטלית לתושב, תוך הצגת נתונים והישגי האגף לשנת 2019.

מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי שהיה גזבר העירייה בעבר, בחר לדבר עם האורחים על "תפיסת החוסן העירוני בחירום". אילן הסביר לנוכחים כי החליט על נושא זה משום שעם כניסתו לתפקיד מנכ"ל העירייה (2008), נורו טילים על העיר והחל מבצע "עופרת יצוקה" ושבעקבותיו הוא למד על משמעות וחשיבות המונח "חוסן עירוני לתושב". מונח זה כלל איך הרשות אמורה להיערך למצבי חירום ביטחוניים ופגיעות טבע ומה תפקידה כנותנת שירות אל מול התושבים. בן עדי ריתק את האורחים על כל התהליך והשיטות שפיתחה עיריית אשדוד בבניית החוסן העירוני, תוך שהוא מציג נתונים חדשים מהמערכה האחרונה ויכולת העמידה של התושבים והמערך העירוני למרות מטחי הטילים האינטנסיביים.

את ההרצאה המקצועית הקשורה לתחומי הגביה נשא עו"ד לנקרי שמואל אשר דיבר על פסיקות בנושאי ארנונה, אגרות והיטלים.

בחציו השני של הכנס יכלו האורחים ליהנות מעט מהעיר. תחילה הם ביקרו במבנה אגף הגבייה החדש ומשם יצאו לסיור קצרצר בעיר תוך שהם מתמקדים ב-2 נק' תצפית: ב"מצודת אשדוד" וב'הר יונה". שני אתרים שמסמלים את ההיסטוריה של אשדוד ולאחרונה לבשו פנים חדשות? האחת מאפשרת הצצה אל אשדוד ההיסטורית והשנייה אל אשדוד המודרנית. את ארוחת הצהריים ערכו במסעדת הבשרים "באביס".

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך