מכונאי הספינה מאשדוד בין חיילי ספינת הטילים שהגיעה מגרמניה

פרויקט ספינות המגן, כוללות 4 ספינות טילים מדגם 'סער 6' שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית. לפני כחודש הגיעה מגרמניה האנייה הרביעית והאחרונה במספר אח"י "ניצחון". על סיפונה היה גם סמל מאור פפסימדוב, בן 20 מאשדוד המשרת כמכונאי בספינה.
צילום: דובר צה"ל.

לפני כחודש התקיים טקס הגעת ספינת הטילים מדגם 'סער 6' אח"י "ניצחון". ספינת אח"י "ניצחון" הגיעה מגרמניה אל חופי ישראל לאחר מסע שארך כשבועיים ולראשונה עוגנת בבסיס חיפה של זרוע הים. פרויקט ספינות המגן, כוללות 4 ספינות טילים מדגם 'סער 6' שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית.

לפני כחודש הגיעה האנייה הרביעית והאחרונה במספר אח"י "ניצחון". הגעת הספינה מסמלת אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי- כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.

בין אנשי הצוות שלקחו חלק בפרויקט המרגש של הבאת ספינת אח"י ניצחון לארץ, נמצא גם סמל מאור פפסימדוב, בן 20 מאשדוד המשרת כמכונאי בספינה. מאור התגייס לזרוע הים בעקבות אחיו הגדול אשר שירת כלוחם ימי בספינת הטילים אח"י אילת. עם סיום קורס לוחמה ימית בבה"ד זרוע הים בחיפה, שובץ מאור בספינת הטילים אח"י להב, שם, במהלך שירותו, נודע לו על קבלתו לפרויקט ספינות המגן שבגרמניה.

"רציתי מאוד לצאת למשלחת, זו לקיחת חלק בהיסטוריה! הבאת ספינה לארץ שתשפיע רבות זו אחריות רב", מספר מאור. במהלך שהותו בגרמניה, זכה מאור לחגוג את יום הולדתו יחד עם כל הצוות "זו הייתה חוויה מדהימה שבחיים לא אשכח", הוא מסכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך