תודה לצה"ל

אם יש דבר אחד שמאחד אותנו בימים הלא ברורים האלה, זה צה"ל. קשה לי לראות באופן אישי איך אנשים מתבטאים כנגד הצבא, גם אם זה מיעוט הזוי, זה עדיין לא "עובר" לי בגרון. צה"ל עם הביקורת או בלעדיה הוא צבא העם בלי מרכאות.

כולנו או כמעט כולנו לקחנו בו או ניקח חלק והוא המאחד שבנו. גם אלה שלא לוקחים בו חלק מבינים את חשיבותו. חוץ מזה זה הארגון היחיד שלא יכול "לשבות" או לעבוד במתכונת מצומצמת ואינו מאוגד בשום איגוד. במילים אחרות דקה בלי צה"ל על הגדרות ואין מדינה. דקה? שנייה….

רק על זה מגיעה להם התודה. אבל הפעם אני רוצה להתייחס לאירוע שבלעדיו לא ברור איך היה נראה כאן חג הסוכות. אירוע שמנע אולי מאתנו את אחד מחגי הסוכות הגרועים שעברנו. העובדה שההתייחסות שלנו למניעת האירוע הזה היא מינורית, מלמדת בדיוק עד כמה מניעתו היא דבר גדול. במקום לדבר הרבה על האסון הנוראי ששונאנו המרצחים רצו לבצע, אנחנו מדברים מעט על מניעתו, וטוב שכך.

ובמה דברים אמורים. קצין ולוחם ביחידה דובדבן, יחידה מיוחדת בצה"ל, בני 24 ו-21, נפצעו באורח קשה מירי במבצע מעצרים נגד תשתית חמאס בכפר בורקין שבאזור ג'נין. הם פונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. במהלך המבצע חמושים פלסטינים פתחו בירי לעבר כוחות דובדבן ושב"כ, שהשיבו באש, פגעו בכמה מחבלים והרגו חמישה מהם. מדובר במבצע שמנע פיגוע גדול שהמחבלים רצו להוציא אל הפועל בחג הסוכות. אחד המבצעים הגדולים אול שתוכננו פה. מה שנקרא מגה פיגוע.

הבנתם? הם, החיילים נתנו כמעט את חייהם בכדי שאנחנו פה נמשיך את החג כהרגלו, נמשיך עם כל מה שתכננו בחג. שנהנה עם הילדים, שנצא לטיולים, לסרטים, למסיבות, לסרטים, לבקר משפחות, תוסיפו אתם את מה שאתם תכננתם, אפשר גם ויכוח אצל מי עושים חג שני… החיילים האלה הם מלח הארץ שהבינו שהם קיר הברזל של הציבור פה בישראל. שהם בכל מחיר צריכים לשמור לנו על השפיות…על חיי היום יום שלנו, גם במחיר חייהם. ובהזדמנות הזו אאחל להם בריאות איתנה והחלמה הכי מהירה שאפשר בעולם.

אז גם אתם תמצאו לכם איזו דקה בחג, ולא רק בחג, ככה שאתם סביב השולחן וגם שאתם קצת עם עצמכם. תמצאו את הרגע הזה להגיד תודה. אפשר בלב (זה לא פחות טוב) ואפשר גם בקול רם. העיקר שתדעו להעריך את השגרה הזו שהתאפשרה לכם בזכות אותם חיילים במקרה הזה והחיילים והחיילות שלנו בכלל. תגידו תודה כי זה באמת המעט שאפשר לעשות. מי ייתן ותמיד נדבר על אירועים שנמנעו ולא כאלה שאירעו, כי מאלה שאירעו היו לנו מספיק. באמת היו לנו מספיק בארץ הקטנה שלנו. אז חג שמח… וגם תודה. לצבא הגנה לישראל….

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך