ינואר 17, 2022
חדשות אשדוד

איחוד הצלה קיבל ממשרד הבריאות אישור להפעלת אט"ן (אמבולנס טיפול נמרץ ללא רופא)

עד כה הפעיל איחוד הצלה ניידות טיפול נמרץ (נט"ן) ובתוכן רופא. דב מייזל, סמנכ"ל המבצעים באיחוד הצלה: "פתיחת האפשרות לתת שירותי אט"ן היא מכפיל כוח משמעותי ביכולת של איחוד הצלה לתת מענה לציבור הרחב בישראל".

ניידת טיפול נמרץ של איחוד הצלה. צילום: דוברות איחוד הצלה

משרד הבריאות אישר לאיחוד הצלה להפעיל אמבולנס טיפול נמרץ (אט"ן) בו ראש הצוות הינו פרמדיק ולא רופא. עד כה הפעיל איחוד הצלה ניידות טיפול נמרץ (נט"ן) ובתוכן רופא.

עד לפני כמה שנים חייב משרד הבריאות את מפעילי האמבולנסים בישראל כי ראש צוות ניידת טיפול נמרץ יהיה רופא. אך בראשית 2015 המשרד החליט להפסיק את הצבתם של רופאים בניידות טיפול נמרץ של מד"א ואפשר לפרמדיק לנהל את האמבולנס, לקבוע מוות בשטח ולתת תרופות החייאה. אך מלבד מד"א, איחוד הצלה וחברות אמבולנס פרטיות חויבו להמשיך ולהעסיק רופא בניידת טיפול נמרץ, חובה שכרוכה בעלויות שכר הרופא שהינן גבוהות מאוד.

מנכ"ל איחוד הצלה, אלי פולק, בירך על האישור ואמר כי "בסיומו של תהליך שהחל לפני שנים קיבלנו את האישור להפעיל אמבולנס טיפול נמרץ גם ללא רופא. אנו מודים ליאיר חברוני, מנהל תחום בכיר שירותי חירום והצלה במשרד הבריאות על שיתוף הפעולה בהשגת האישור המיוחל שיעודד תחרות בתחום רפואת החירום ויאפשר לנו להפעיל צוותים רבים יותר של טיפול נמרץ, דבר שיציל חיים. אני גאה במתנדבים שלנו שפועלים ללא תמורה ולהנהלת הארגון שמקדמים אותנו להיות ארגון רפואת חירום גדול, מקצועי ומסור שמסייע בשיפור המענה הרפואי לאזרחי ישראל ותורם לביטחונם".

דב מייזל, סמנכ"ל המבצעים באיחוד הצלה מוסיף כי "פתיחת האפשרות לתת שירותי אט"ן היא מכפיל כוח משמעותי ביכולת של איחוד הצלה לתת מענה לציבור הרחב בישראל על ידי הפרמדיקים שעוברים הכשרה מקצועית ומתקדמת על פי דרישות משרד הבריאות וארגון הלב האמריקאי ועומדים בחזית הטכנולוגיה והמקצועיות של הרפואה הדחופה בישראל. המקצועיות ואיכות הטיפול אינם נופלים מטיפול על ידי צוות שמונהג על ידי רופא שלא נעדר לחלוטין מהתמונה, אלא יושב במוקד איחוד הצלה ומפקח על הפרוצדורות שמתבצעות באמבולנס".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

גשם זה לחלשים….

משה סידי

עקב עומס באסותא אשדוד אמבולנסים יופנו לבתי חולים אחרים לזמן מוגבל

משה סידי

בדיקות קורונה השבוע-מה-16.01.22 עד 22.01.22

משה אלבז