ארבעה ילדים ישנים במיטה אחת

הילדים כולם קטינים נאלצים בימים האלה לישון במקום היחיד שבו יש עבורם אוורור בבית בגלל החום הכבד. מצבם הכלכלי של הארבעה עם אמם החד הורית הוא בלתי נסבל. לא תמיד יש גם אוכל בבית. "לא פעם אני לא קונה דברים בסיסיים לילדים כי אין לי אפשרות לעשות את זה. אני רוצה לתת לילדים שלי מה שהכי קרוב למה שצריכים ילדים בגילם אבל אין לי", אומרת האם. למעוניינים לעזור: 054-263-4993
אישה בוכה באשדוד

החיים של אווה (שם בדוי) לא תמיד חייכו אליה. עברה לא מעט קשיים. אבל עכשיו הם גם לא קלים עבור ארבעת ילדיה. אווה אם חד הורית ל-4 קטינים נאלצת לחפש עזרה אצל אחרים בכדי לקיים את ילידה.

לא פעם היא נעזרת בשכנים שמביאים לה בגדים או אנשים טובים שעוזרים לה. היא מתפרנסת מקצבת ביטוח לאומי ואין מי שיעזור לה שכן היא לבדה כאן. הקשר עם אבי המשפחה על פי אווה נותק והיא זו שנושאת בכל קיום המשפחה, כולל השכירות בדיוק הציבורי בו היא גרה – מ.ס), הוצאות הבית, הוצאות הלימודים והאוכל.

לבי האוכל הרי שלא תמיד היא יכולה לתת לילדיה את מה שהם צריכים, ולא פעם היא נאלצת לתת לכל ארבעת ילידה הקטינים את המינימום שבמינימום שכן זה מה שיש לה לתת להם, וגם זה בכדי שלא ילכו לישון רעבים.

עכשיו המצב עוד יותר קשה. בימי הקיץ החמים האלה הם גם נאלצים לישון בחדר אחד ואפילו יותר מכך, במיטה אחת. בגלל שהלילות חמים מאוד ואין מיזוג בבית היא נאלצת לתת להם את הספה עליה היא ישנה, לפתוח אותה וכל הארבעה ישנים יחד ליד המאוורר. היא עצמה נאלצת לא פעם לישון על הכורסא בכדי שהם יוכלו לישון לפחות בתנאים שיאפשרו להם להירדם ולא להתעורר בגלל החום הנוראי והבלתי נסבל בחדר שלהם.

היא ניסתה לחפש לעצמה מקום עבודה, אבל גם כאן נתקלה בקשיים שכן לא פעם כשמגלים שיש לה 4 ילדים קטנים בבית יש לא מעט שמעדיפים לא להעסיק אותה, שכן ברור שהיא עלולה להיעדר מהעבודה בגלל היותה אם חד הורית. לכן כרגע היא נאלצת להסתפק בקצבה שהיא מקבל ו מאחרים.

אווה עצמה מתביישת לבקש, אבל היא לא יכולה לראות את ילדיה חיים כך בלי תנאים מינימליים ולא פעם בלי אוכל. היא גם לא יכולה להיות במצב שבו בכל רגע היא חוששת שאולי תישאר בלי קורת גג או אולי תישאר בלי חשמל או מים. לכן לצערה היא פונה לעזרה.

אווה: "אני מבקשת ממי שיכול לעזור, שיעזור במה שהוא יכול. כל סוג של עזרה היא טובה עבורנו. שיבורך מי שיוכל לעזור. אני יודעת שלא קל לאנשים, אבל אם לא הייתי צריכה את העזרה הזו לא הייתי פונה. לא פעם אני לא קונה דברים בסיסיים לילדים כי אין לי אפשרות לעשות את זה. אני רוצה לתת לילדים שלי מה שהכי קרוב למה שצריכים ילדים בגילם, אבל אין לי. אני מחפשת עבודה אבל לא מקבלים אותי בגלל שיש לי ארבעה ילדים קטנים. הם ישנים אפילו במיטה אחת בגלל שזה בלתי נסבל לישון בחדר שלהם, כי אין דרך לקרר את החדר".

למעוניינים לעזור: 054-263-4993

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך